Zamknij
REKLAMA
13:55, 12.10.2021

W Poznaniu odbyło się Europejskie Forum Samorządowe Local Trends, na którym Chełmno - miasto zakochanych reprezentował burmistrz Artur Mikiewicz. Wczoraj po południu wspólnie z samorządowcami podpisał Europejską Kartę Równości Kobiet i Mężczyzn w Życiu Lokalnym.

Dokument ten będzie miał przełożenie na powstające i przyszłe strategiczne dokumenty, które opracowujemy dla Chełmno - miasto zakochanych.

Celem forum jest współpraca na rzecz budowania silnych i innowacyjnych miast, wsi, gmin i województw oraz wzmocnienie głosu samorządów o rozwoju społeczno-gospodarczym kraju. Podczas spotkania samorządowców planowane są wystąpienia międzynarodowych ekspertów, debaty i dyskusje w formule okrągłego stołu. Uczestnicy wypracowują wspólne cele związane z kolejną perspektywą finansową UE, transformacją cyfrową czy polityką inwestycyjną.

Forum zainicjowane zostało przez Jacka Jaśkowiaka, prezydenta Miasta Poznania i Jacka Karnowskiego, prezydenta Miasta Sopotu, we współpracy z partnerami strategicznymi Urzędem Marszałkowskim Województwa Pomorskiego, Urzędem Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego, Unią Metropolii Polskich, Związkiem Miast Polskich i Związkiem Gmin Wiejskich RP. Do udziału zaproszeni są przedstawiciele administracji, biznesu oraz środowisk naukowych.

Karta została opracowana przez CEMR (Rada Gmin i Regionów Europy) we współpracy z partnerami i krajowymi stowarzyszeniami władz lokalnych i regionalnych z Europy. Przyjęło ją już ponad 1850 samorządów lokalnych i regionalnych z 36 krajów europejskich, w tym z Polski.

Podpisując Kartę, podejmujemy zobowiązanie do przestrzegania zasady równości oraz wdrażania polityki i konkretnych działań we współpracy z instytucjami i organizacjami. Dokument proponuje nam konkretne metody, dzięki którym możemy dążyć do równości kobiet i mężczyzn w różnych dziedzinach życia: udziału w życiu politycznym, zatrudnieniu, usługach publicznych, planowaniu przestrzennym itd.

Podpisanie karty będzie miało przełożenie na powstające i przyszłe strategiczne dokumenty, które opracowujemy dla Chełmno - miasto zakochanych.

Materiał: Urząd Miasta Chełmna

REKLAMA
Jeżeli Twój wizerunek przypadkowo znalazł się na tych fotografiach, a nie wyraziłeś na to zgody, prosimy zgłoś to na adres: [email protected]
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA