Zamknij
REKLAMA

Europejska Karta Równości Kobiet i Mężczyzn w Życiu Lokalnym podpisana przez Burmistrza na Europejskim Forum Samorządowym Local Trend!

13:52, 12.10.2021 |
Skomentuj
REKLAMA

W Poznaniu odbyło się Europejskie Forum Samorządowe Local Trends, na którym Chełmno - miasto zakochanych reprezentował burmistrz Artur Mikiewicz. Wczoraj po południu wspólnie z samorządowcami podpisał Europejską Kartę Równości Kobiet i Mężczyzn w Życiu Lokalnym.

Dokument ten będzie miał przełożenie na powstające i przyszłe strategiczne dokumenty, które opracowujemy dla Chełmno - miasto zakochanych.

Celem forum jest współpraca na rzecz budowania silnych i innowacyjnych miast, wsi, gmin i województw oraz wzmocnienie głosu samorządów o rozwoju społeczno-gospodarczym kraju. Podczas spotkania samorządowców planowane są wystąpienia międzynarodowych ekspertów, debaty i dyskusje w formule okrągłego stołu. Uczestnicy wypracowują wspólne cele związane z kolejną perspektywą finansową UE, transformacją cyfrową czy polityką inwestycyjną.

Forum zainicjowane zostało przez Jacka Jaśkowiaka, prezydenta Miasta Poznania i Jacka Karnowskiego, prezydenta Miasta Sopotu, we współpracy z partnerami strategicznymi Urzędem Marszałkowskim Województwa Pomorskiego, Urzędem Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego, Unią Metropolii Polskich, Związkiem Miast Polskich i Związkiem Gmin Wiejskich RP. Do udziału zaproszeni są przedstawiciele administracji, biznesu oraz środowisk naukowych.

Karta została opracowana przez CEMR (Rada Gmin i Regionów Europy) we współpracy z partnerami i krajowymi stowarzyszeniami władz lokalnych i regionalnych z Europy. Przyjęło ją już ponad 1850 samorządów lokalnych i regionalnych z 36 krajów europejskich, w tym z Polski.

Podpisując Kartę, podejmujemy zobowiązanie do przestrzegania zasady równości oraz wdrażania polityki i konkretnych działań we współpracy z instytucjami i organizacjami. Dokument proponuje nam konkretne metody, dzięki którym możemy dążyć do równości kobiet i mężczyzn w różnych dziedzinach życia: udziału w życiu politycznym, zatrudnieniu, usługach publicznych, planowaniu przestrzennym itd.

Podpisanie karty będzie miało przełożenie na powstające i przyszłe strategiczne dokumenty, które opracowujemy dla Chełmno - miasto zakochanych.

Materiał: Urząd Miasta Chełmna

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

Roman76Roman76

11 0

Szkoda, że tej równości zabrakło podczas wyboru dyrektora muzeum i zamiast konkursu, gdzie mogłyby wystartować dwie świetnie przygotowane kobiety z odpowiednim wykształceniem, wybrano bez konkursu mężczyznę nie mającego chyba nic wspólnego z muzealnictwem. 15:22, 12.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KeriKeri

5 0

Burmistrzu bierz się za robotę w Chełmnie, a zajmuj się głupotami bo i tak wyborów nie wygrasz!!! 09:44, 14.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

lolololo

4 0

w mieście bałagan, a najważniejsze obrazki i lans dla burmistrza. obiecywał zmiany, ale nic nie widać. wystarczy popatrzeć na reklamy Chełmży, Łysomic, Płużnicy, a co oferuje burmistrz (celowo z malej litery) ? ścieżkę rowerową, która w części zagraża bezpieczeństwu pieszych i naraża na odpowiedzialność kierowców w przypadku przejazdu rowerzysty przez jezdnię. ile jest nowych miejsc pracy, ile przygotowano ofert dla przedsiębiorców ? No i powrót do chwalenia się przy udziale gwardii przybocznej radnych podczas spotkań z mieszkańcami, a w rzeczywistości upadek Chełmna. brak słów, mojego głosu, moich bliskich i znajomych podczas wyborów nie dostanie. 11:20, 14.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

kokokoko

4 0

Roman 76, wybrano bez konkursu mężczyznę nie mającego chyba nic wspólnego z muzealnictwem, ale za to był swój, miał obiecane, jest wierny i lojalny. A wiernych się nagradza stanowiskami, tak jak i w kraju. To ciekawe, że burmistrz tak daleko od słusznej partii, a czyni tak samo. Standardy poniżej dna! 19:57, 14.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%