Zamknij
REKLAMA
14:07, 14.09.2021

Od początku września policjanci z Chełmna informują dzieci i młodzież, jak bezpiecznie poruszać się po drogach idąc do szkoły i wracając z niej. Oprócz cennych wskazówek, funkcjonariusze przekazywali elementy odblaskowe i upominki. Nie zabrakło również policyjnej maskotki.

Działania chełmińskich policjantów w związku z akcja „Bezpieczna droga do szkoły” to nie tylko nadzór nad ruchem drogowym w rejonach szkół i przejść dla pieszych. Funkcjonariusze spotykali się z uczniami i pedagogami w szkołach informując o podstawowych zasadach bezpieczeństwa na drogach. Dzieci otrzymały również kamizelki odblaskowe i elementy odblaskowe na odzież.

W trakcie trwania zawodów smoczych łodzi nad jeziorem starogrodzkim w Chełmnie, komenda chełmińskiej policji wystawiła stanowisko promujące służbę w formacji, policjantki wręczały ulotki informacyjne i profilaktyczne, a dla najmłodszych były balony, gry edukacyjne, elementy odblaskowe i łakocie. Jedną z atrakcji było spotkanie z Polfinkiem, z którym dzieci mogły zrobić sobie zdjęcie i wysłuchać jego rad dotyczących prawidłowego przechodzenia przez jezdnię. Policjanci już planują kolejne spotkania z dziećmi.  

Materiał: KPP Chełmno

REKLAMA
Jeżeli Twój wizerunek przypadkowo znalazł się na tych fotografiach, a nie wyraziłeś na to zgody, prosimy zgłoś to na adres: [email protected]
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA