Zamknij
REKLAMA

Chełmińscy policjanci dbają o bezpieczeństwo najmłodszych

14:04, 14.09.2021 |
Skomentuj
REKLAMA

Od początku września policjanci z Chełmna informują dzieci i młodzież, jak bezpiecznie poruszać się po drogach idąc do szkoły i wracając z niej. Oprócz cennych wskazówek, funkcjonariusze przekazywali elementy odblaskowe i upominki. Nie zabrakło również policyjnej maskotki.

Działania chełmińskich policjantów w związku z akcja „Bezpieczna droga do szkoły” to nie tylko nadzór nad ruchem drogowym w rejonach szkół i przejść dla pieszych. Funkcjonariusze spotykali się z uczniami i pedagogami w szkołach informując o podstawowych zasadach bezpieczeństwa na drogach. Dzieci otrzymały również kamizelki odblaskowe i elementy odblaskowe na odzież.

W trakcie trwania zawodów smoczych łodzi nad jeziorem starogrodzkim w Chełmnie, komenda chełmińskiej policji wystawiła stanowisko promujące służbę w formacji, policjantki wręczały ulotki informacyjne i profilaktyczne, a dla najmłodszych były balony, gry edukacyjne, elementy odblaskowe i łakocie. Jedną z atrakcji było spotkanie z Polfinkiem, z którym dzieci mogły zrobić sobie zdjęcie i wysłuchać jego rad dotyczących prawidłowego przechodzenia przez jezdnię. Policjanci już planują kolejne spotkania z dziećmi.  

Materiał: KPP Chełmno

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

lolololo

1 0

a kto i kiedy widział ich w rejonach szkół i przejść dla pieszych, niech podadzą daty i godziny. 18:17, 14.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%