Zamknij
REKLAMA

Pożar słomy w przydrożnym rowie i inne interwencje minionych dni

11.36, 12.09.2022 . Aktualizacja: 11.44, 12.09.2022
Skomentuj
REKLAMA

06.09.2022 0 godz. 19:24 strażacy zostali wezwani do Trzebcza Królewskego, gdzie doszło do pożaru słomy w przydrożnym rowie. Na miejscu zastali palące się trzy rozgarnięte baloty słomy w przydrożnym rowie. Nie było dodatkowych zagrożeń. Zabezpieczono miejsca zdarzenia. Na źródło ognia podano jeden prąd wody. Pożar ugaszono, a następnie przegarnięto i przelano wodą. Na miejscu działały 2 zastępy OSP Kijewo Królewskie i OSP Trzebcz Szlachecki.

07.09.2022 o godz. 11:12 w Żyglądzie mundurowi pomagali w otwarciu mieszkania w budynku wielorodzinnym. Na miejscu zdarzenia zastano dwie pracownice GOPS w asyście OSP Papowo Biskupie. Drzwi do mieszkania zostały otwarte przez strażaków OSP. Osoba w mieszkaniu znajdowała się w stanie dobrym. Nie wymagała hospitalizacji. Zabezpieczono miejsce zdarzenia do przyjazdu ZRM.

08.09.2022 o godz. 10:52 interwencja w otwarciu mieszkania była również potrzebna w Chełmnie w budynku wielorodzinnym przy ul. Grudziądzkiej. Zastano tam matkę dziecka stojącą przed zatrzaśniętymi drzwiami. Drzwi do mieszkania zostały otwarte przy użyciu podręcznego sprzętu burzącego bez uszkodzeń zamka i drzwi. W mieszkaniu zastano płaczące dziecko - chłopiec w wieku 2 lat. Mieszkanie i dziecko przekazano będącej na miejscu matce dziecka.

Tego samego dnia o godz. 12:26 w Górnych Wymiarach trzeba było usunąć drzewo pochylone nad drogą, stwarzające zagrożenie dla przejeżdżających pojazdów. Zabezpieczono miejsce zdarzenia. Zatrzymano ruch w obu kierunkach. Ratownicy przy pomocy piły spalinowej do drewna ścięli zagrażające drzewo oraz rozdrobnili pień na mniejsze części. Teren uprzątnięto, wznowiono ruch drogowy.

8 września o godz. 15:30 zapaliły się śmieci na nieużytkach rolnych w miejscowości Osnowo. Pożarem objęte były tworzywa sztuczne z gumy na powierzchni około 40 metrów kwadratowych. Właściciel terenu znajdował się na miejscu. Ratownicy zabezpieczeni w sprzęt OUO podali jeden prąd wody na palące się materiały. Po ugaszeniu śmieci przegarnięto i ponownie przelano wodą. Pogorzelisko skontrolowano kamerą termowizyjną i nie stwierdzono zagrożenia. Na miejscu pozostał zastęp OSP Brzozowo w celu dozoru pogorzeliska. W akcji brały udział: JRG Chełmno, OSP Chełmno, OSP Brzozowo.

Kolejną interwencją było wypompowanie wody z piwnicy w miejscowości Kamlarki. Zalana piwnica do wys. 1m w budynku mieszkalnym jednorodzinnym. Przyczyną zalania była uszkodzona instalacja wodociągowa przed licznikiem wody. Innych zagrożeń nie stwierdzono.
Zabezpieczono teren działań, odłączono dopływ prądu do piwnicy. Przy pomocy pompy zanurzeniowej wypompowano wodę z zalanej piwnicy.  Miejsce akcji przekazano pracownikowi Gminnych Usług Wodno-Kanalizacyjnych w Lisewie.

8 września pomoc wezwała także głuchoniema lokatorka w budynku wielorodzinnym w Jeleńcu. Na miejscu znajdowała się już policja oraz Zespół Ratownictwa Medycznego.

Wewnątrz mieszkania znajdował się głuchoniemy mężczyzna, który nie reagował na prośby otwarcia drzwi. Nie było dodatkowych zagrożeń.
Działania straży polegały na:
- zabezpieczeniu miejsce zdarzenia;
- wykonaniu dostępu do mieszkania przy użyciu podręcznego sprzętu burzącego.
- miejsce zdarzenia przekazano Policji.
Zakończono działania.

09.09.2022 o godz. 12:38 doszło do kolizji pojazdów w Paparzynie. Na miejscu zdarzenia zastano samochód osobowy marki VW Sharan po zderzeniu z busem, Peugeot Boxer. Pojazdami podróżowali wyłącznie kierowcy, którzy byli poza pojazdami. Policja i Pogotowie byli już na miejscu. Wprowadzono ruch wahadłowy na DW550. Odłączono akumulatory w uszkodzonych pojazdach. Ratownik medyczny po zbadaniu osób kierujących pojazdami podjął decyzję o zabraniu kierującej VW Sharan do szpitala. Po wykonaniu czynności dochodzeniowych przez Policję samochody usunięto z jezdni i przywrócono całkowity ruch na drodze.

11.09.2022 o godz. 14:44 strażacy gasili pożar leżącego w parku drzewa (o wysokości ok. 5 metrów) w Zegartowicach.
Patrol policji znajdował się na miejscu. Nie było osób poszkodowanych.
Działania podjęte przez JOP:
- zabezpieczono miejsce zdarzenia,
- podano jeden prąd wody w natarciu na źródło pożaru przy użyciu szybkiego natarcia,
- rozdrobniono pień drzewa i ponownie przelano wodą.
Zakończono działania.

Materiał: PSP Chełmno 

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

chłopakchłopak

0 0

Ktoś wypalał kleszcze. 21:31, 12.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%