Zamknij
REKLAMA

To oni będą gwiazdami Walentynek Chełmińskich

10:44, 12.01.2022 | .
Skomentuj
REKLAMA

Program 21. Walentynek Chełmińskich jest jeszcze w trakcie planowania. Kolejne punkty będą publikowane miarowo. Na chwilę obecną możemy powiedzieć, że odbędą się:

 • 11.02 – konkurs dla szkół gastronomicznych „Alchemia i Amory w Kuchni” w Grubnie,
 • 11.02 – emisja filmów o miłości w Kinoteatrze RONDO,
 • 12.02 – koncert Grohman Orchestra z programem „KOCHAJMY!” w Kinoteatrze RONDO,
 • 13.02 – koncert zespołu Voo Voo w Kinoteatrze RONDO,
 • 13-14.02 – Jarmark św. Walentego,
 • 14.02 – koncert zespołu Muchy na Rynku,
 • 14.02 – koncert Patrick The Pan na Rynku,
 • 14.02 – koncert zespołu Enej na Rynku,
 • Wykłady popularnonaukowe o miłości w różnych aspektach,
 • Wystawa przygotowana przez Muzeum Ziemi Chełmińskiej,
 • Warsztaty towarzyszące

Muchy wracają z nowym albumem i koncertami. 

Niegdyś "najlepszy polski zespół bez kontraktu" i nadzieja rodzimej alternatywy, pierwsza generacja polskiej muzyki XXI wieku i debiutancki „Terroromans”, który zyskał niemal pokoleniowy wymiar.  Dziś Muchy pozostają jedną najbardziej wpływowych polskich formacji gitarowych XXI wieku z prawie 17-letnim doświadczeniem na klubowych i festiwalowych scenach, a utwory takie jak „Miasto doznań”, „Najważniejszy dzień”, „Galanteria”, „Przesilenie” czy „Nie przeszkadzaj mi, bo tańczę” należą do kanonu polskiego rocka początków stulecia. Ich muzyka była często porównywana do zespołów Arctic Monkeys, Franz Ferdinand, Interpol czy The Smiths. Przez te lata zagrali setki koncertów, wydali cztery albumy studyjne, specjalną płytę live z Jarocina i muzykę do filmu. Teraz nareszcie nadchodzi nowe.

„Szaroróżowe”, pierwszy od 7 lat studyjny album Much ukaże się 16 lipca nakładem Kayaxu. 

Na koncertach zespół premierowo prezentuje utwory z nowej płyty i gra przekrojowy materiał z całego okresu działalności.

Więcej na:

facebook.com/muchyband

[email protected]

Partick The Pan - to kolejna propozycja na ten szczególny czas Walentynek.

21.04.2021 PREMIERA PŁYTY „NABROIŁO SIĘ (1986-2021)” I ROCZNICOWE PLANY WYDAWNICZE.


21 kwietnia, w dniu urodzin lidera Voo Voo, Wojciecha Waglewskiego, ukazała się jubileuszowa kompilacja pt. „Nabroiło się (1986-2021)”, zawierająca autorski wybór 35. utworów podsumowujący dotychczasową, 35-letnią działalność zespołu.
Tak wydawnictwo zapowiada autor biografii Voo Voo - Piotr Metz: „Szanowni Państwo, ten zestaw to nie obcojęzyczne "best of", czy "greatest hits". A tym bardziej swojskie bardziej "złote przeboje". To ścieżka dźwiękowa więcej niż jednego, więc pewnie i Waszego pokolenia. Od różnych faz, przez wszystkich muzyków i wojowników po się poruszanie w niełatwej rzeczywistości. To sposób na opanowanie niesfornego bytu, ze świadomością, że się nam zbiera, bo nabroiliśmy i Bóg nam dokopać może. I że są rzeczy najważniejsze.
Płyta doskonale oddaje fenomen Voo Voo - zespołu, który wymyka się łatwym definicjom. Twórczość grupy i jej lidera Wojciecha Waglewskiego wciąż ewoluuje, zmienia swój charakter, nieustannie zaskakując fanów. Na swoim koncie mają niezliczoną ilość koncertów, ponad 40 albumów oraz współpracę z artystami światowego formatu jak Don Cherry, Nick Cave, Twinkle Brothers, Esperanza Spalding czy Alim Qasimov - uznany przez New York Times za jednego z najważniejszych współcześnie żyjących śpiewaków na świecie, laureat niezwykle prestiżowej nagrody muzycznej International Music Council UNESCO. To wyróżnienie otrzymali m.in. Yehudi Menuhin, Dymitr Szostakowicz czy Leonard Bernstein. Na krajowej scenie Voo Voo nagrywało i występowało m.in. z Tomaszem Stańką, Urszulą Dudziak, Leszkiem Możdżerem, Anną Marią Jopek, Katarzyną Nosowską, zespołem Mazowsze, wybitną mezzosopranistką Małgorzatą Walewską. Trudno o zespół z równie imponującym dorobkiem i równie szerokimi horyzontami muzycznymi.
Na albumie „Nabroiło się (1986-2021)”, znalazły się zremasterowane utwory, doskonale znane wielbicielom grupy, jak również nagrania wcześniej niedostępne. Między innymi pierwsza wersja hymnu WOŚP – Karnawał z ’91 roku oraz nowa wersja utworu „Nim stanie się tak, jak gdyby nigdy nic”, bezsprzecznie jednego z najbardziej charakterystycznych w dorobku zespołu. Wydawca - ART2 Music przygotowuje również winylową, 4-płytową edycję albumu.
W ramach jubileuszu 35-lecia, wiosną ukażą się również kolekcjonerskie wznowienia pierwszego historycznego singla i albumu pt. „Voo Voo” oraz cenionej przez fanów „Sno-powiązałki”. Odświeżone brzmieniowo i graficznie płyty nabiorą dodatkowych barw dzięki dedykowanym specjalnym kolorom winyli, na których zostaną wytłoczone.
W przygotowaniu znajduje się także płyta DVD z zapisem koncertu z warszawskiego klubu Progresja, której premiera planowana jest na jesień 2021.
Sezon koncertowy także upłynie pod znakiem obchodów 35-lecia. Podczas występów można się spodziewać przekrojowego programu Voo Voo. Natomiast na koncertach specjalnych: w sopockiej Operze Leśnej i warszawskim Palladium, pojawi się wielu znakomitych gości (m.in. Król, Maria Peszek, Paulina Przybysz). Organizator trasy koncertowej – ART2 Music Wydawca: ART2 Music.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%