Zamknij
REKLAMA

Kolizje, zalania w piwnicy, pożar w kominie i inne interwencje minionego weekendu

11:31, 25.01.2021 |
Skomentuj
REKLAMA

Strażacy mieli pracowity weekend. 22.01.2021 o godz. 11:01 w miejscowości Klamry. samochód osobowy VW Sharan zjechał z drogi i uderzył w ogrodzenie na terenie prywatnej posesji. Nie było osób poszkodowanych oraz dodatkowych zagrożeń.

Zabezpieczono miejsce zdarzenia. Odłączono akumulator w pojeździe. Kierująca pojazdem kobieta nie odniosła żadnych obrażeń. Policja przystąpiła do czynności dochodzeniowo-śledczych. 

23.01.2021 o godz. 10:40 konieczna była interwencja we wsi Małe Czyste. Doszło tam do pożaru sadzy w kominie w budynku mieszkalnym jednorodzinnym. Nastąpiło zadymienie w piwnicy budynku. Nie stwierdzono osób poszkodowanych.

 Zabezpieczono miejsce akcji. Ratownicy w sprzęcie OUO wygasili palenisko w piecu w piwnicy w budynku jednorodzinnym. Na dach dostano się przy pomocy drabiny przymocowanej do budynku, przy użyciu piasku z solą oraz proszku gaśniczego w woreczkach ugaszono pożar sadzy, następnie przeczyszczono komin szczotką kominiarską. Sprawdzono pomieszczenia przy pomocy wykrywacza wielogazowego. Zagrożenia nie stwierdzono. Wybrano sadze z wyczystki i przewietrzono wszystkie pomieszczenia. Zalecono nie korzystanie z pieca do czasu wykonania przeglądu przez kominiarza oraz sprawdzenia szczelności komina. Miejsce zdarzenia przekazano właścicielce. 

Tego samego dnia po godz. 16:00 w Lipienku zalany został odcinek na łuku drogi powiatowej. Policja była na miejscu. Przyczyną zalania były gwałtowne opady deszczu. Innych zagrożeń nie stwierdzono. Przy pomocy pompy szlamowej i pompy pływającej wypompowano wodę z zalanej drogi. Zagrożenie usunięto i zakończono działania.

Również w sobotę w godzinach wieczornych w Niemczyku zastano leżący na jezdni konar drzewa blokując przejazd. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Pocięto konar za pomocą mechanicznej piły do cięcia drewna, usunięto konar na pobocze i uprzątnięto jezdnię.

24.01.2021 o godz. 08:09 w Raciniewie zalana została piwnica do wys. 0,2m w budynku mieszkalnym jednorodzinnym. Przyczyną zalania były opady deszczu. Innych zagrożeń nie stwierdzono. Zabezpieczono teren działań, odłączono dopływ prądu do piwnicy. Przy pomocy pompy pływającej wypompowano wodę z zalanej piwnicy.  Miejsce akcji przekazano właścicielce.

W niedzielę o godz. 17:10 w Unisławiu przy ul. Magazynowej mundurowi zastali uszkodzony przydrożny słup oświetleniowy stwarzający zagrożenie dla ruchu drogowego. Zwisający element słupa zdemontowano. Teren zabezpieczono taśmą ostrzegawczą. Powiadomiono pracownika Urzędu Gminy o zaistniałej sytuacji.

Materiał: PSP Chełmno

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%