W niedzielę, 22 marca 2026 roku o godzinie 17:01, służby ratunkowe zostały zadysponowane do pożaru samochodu osobowego w miejscowości Lipienek.
Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy zastali pojazd marki Audi A4 w wersji kombi, znajdujący się na drodze gruntowej. Wnętrze samochodu było całkowicie objęte ogniem. Kierujący opuścił pojazd jeszcze przed przyjazdem służb i znajdował się poza strefą zagrożenia. Nie stwierdzono dodatkowych zagrożeń dla otoczenia.
Działania ratownicze polegały przede wszystkim na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Następnie strażacy, wyposażeni w sprzęt ochrony dróg oddechowych, podali prąd wody w natarciu bezpośrednio do wnętrza pojazdu. Po skutecznym ugaszeniu pożaru przeprowadzono kontrolę przy użyciu kamery termowizyjnej, aby wykluczyć obecność ukrytych zarzewi ognia.
Po zakończeniu działań gaśniczych pojazd został przekazany właścicielowi, który w asyście Policji oczekiwał na przyjazd lawety.
W akcji udział brały zastępy OSP Lisewo, OSP Lipienek oraz JRG Chełmno.
Szacunkowe straty wyniosły około 20 tysięcy złotych.
Info: KP PSP Chełmno
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu e-chelmno.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz