Zamknij
REKLAMA

Protest przeciw wojnie na Ukrainie przed ambasadą Rosji w Warszawie

09.49, 11.10.2022 . Aktualizacja: 09.51, 11.10.2022
Skomentuj
REKLAMA

Przed ambasadą Rosji w Warszawie odbył się w poniedziałek protest przeciw trwającej agresji na Ukrainę. Uczestnicy demonstracji domagali się uznania Federacji Rosyjskiej za państwo terrorystyczne oraz usunięcia ambasadora Rosji z Polski.

W poniedziałek wieczorem przed ambasadą Rosji w Warszawie zgromadzili się licznie protestujący. Mieli ze sobą flagi Ukrainy, Polski, Unii Europejskiej, a także biało-czerwono-białe flagi Białorusi. Niektórzy przynieśli znicze i świece. Na transparentach widniały: "Rosja jest państwem terrorystycznym", "Putin terrorysta" i "Putin bandyta".

 

Manifestacja była odpowiedzią na działania wojenne Rosji, w tym przeprowadzony przez nią w poniedziałek zmasowany atak rakietowy na szereg ukraińskich miast.

 

Protestujący skandują: "Putin won!", "Terrorysta!" i "Precz z faszyzmem!". Domagali się również wydalenia ambasadora Rosji z Polski oraz innych krajów Unii Europejskiej. Pod adresem dyplomatów rosyjskich krzyczeli: "wracajcie do Moskwy", "won" oraz "wyp…".

 

Wznosili też okrzyki na cześć Ukrainy i ukraińskich żołnierzy, a także skandowali "niech żyje Polska". Śpiewali hymny Ukrainy oraz Polski.

 

W manifestacji uczestniczył m.in. PO Michał Szczerba. W swoim wystąpieniu podkreślił, że Polska musi podjąć stanowcze działania, aby doprowadzić do uznania Federacji Rosyjskiej za państwo terrorystyczne, a władze RP powinny wydalić rosyjskiego ambasadora.

 

W pewnym momencie wśród protestujących zrobił się zamieszanie. Policjanci wyprowadzili z tłumu młodego mężczyznę. Jak PAP ustaliła nieoficjalnie, był to obywatel Rosji.

 

Rzecznik Komendy Stołecznej Policji nadkom. Sylwester Marczak potwierdził, "że na wyraźną prośbę organizatorów zgromadzenia, policjanci wyprowadzili jedną osobę". "Poza tym oceniamy, że było spokojnie i bezpiecznie" - powiedział nadkomisarz.

 

Na miejscu cały czas nad bezpieczeństwem czuwali stołeczni policjanci. Z uwagi na dużą ilość osób ulica Belwederska, przy której znajduje się rosyjska ambasada, była zablokowana.(PAP)

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%