Zamknij
REKLAMA

Szukają chętnych w całej Polsce. Można sporo zarobić!

11:15, 20.05.2022 | Źródło: Wirtualna Polska
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne. Fot. pixaby.com/pl/
REKLAMA

Jutro (sobota, 21 maja) w wielu miastach całej Polski będzie prowadzony nabór do dobrowolnej, zasadniczej służby wojskowej. Można sporo zarobić. 

Wojsko Polskie organizuje pikniki pod hasłem "Wstąp do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej". To podczas nich będzie można stacjonarnie zgłaszać akces do służby.

By przystąpić do rekrutacji należy być osobą pełnoletnią, posiadać polskie obywatelstwo, a także być niekaranym za przestępstwo umyślne. Należy również wykształcenie co najmniej podstawowe, nieposzlakowaną opinię i posiadać zdolność fizyczną oraz psychiczną do pełnienia służby wojskowej. 

Dobrowolna służba wojskowa ma trwać 12 miesięcy.

W tym czasie kandydat przejdzie szkolenie podstawowe, które potrwa 28 dni. Jego zakończeniem jest przysięga wojskowa oraz wydanie książeczki wojskowej. Przez kolejne 11 miesięcy trwać będzie szkolenie specjalistyczne połączone z wykonywaniem obowiązków na stanowisku służbowym w jednostce wojskowej.

Dobrowolna służba wojskowa. Zarobki

Dobrowolną służbę wojskową wprowadziła Ustawa o obronie ojczyzny. Przepisy zawarte w ustawie dotyczą większych wydatków na armię, a także powiększenie liczby wojsk.

Co niesie ze sobą dobrowolna zasadnicza służba wojskowa?

To wynagrodzenie na poziomie żołnierzy zawodowych od 4560 zł, a także pierwszeństwo w naborze do zawodowej służby wojskowej i pierwszeństwo zatrudnienia w administracji publicznej, po spełnieniu wymagań określonych dla danego stanowiska. 

Czas odbywania dobrowolnej służby jest również wliczany do okresu zatrudnienia.

(Źródło: Wirtualna Polska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%