Zamknij
REKLAMA

Azja i granice polityki

11:21, 26.09.2021 |
Skomentuj
REKLAMA

W Toruniu skończył się VIII Międzynarodowy Kongres Azjatycki (22-24 września), jedno z najważniejszych w Europie Środkowej wydarzeń poświęconych państwom Azji w wymiarze politycznym, społecznym, gospodarczym, biznesowym i kulturowym. Zbiorowym gościem honorowym jest Socjalistyczna Republika Wietnamu.

Samorząd województwa kujawsko-pomorskiego jest partnerem organizatorów; marszałek Piotr Całbecki uczestniczył w uroczystej sesji otwarcia.  

Hasłem spotkania dyplomatów, polityków, ekspertów, przedsiębiorców i badaczy są granice polityczności (,,Granice polityczności: realia, strategie, perspektywy”). Wśród gorących tematów paneli tematycznych m.in. Azja w strategii politycznej USA i sytuacja po wycofaniu wojsk amerykańskich z Afganistanu, pozycja kobiet w państwach kultury islamu, polityka azjatycka Rosji i Chin, dynamika przemian na Bliskim Wschodzie, problemy bezpieczeństwa we współczesnym świecie oraz biznes i wymiana handlowa z Azją. W kongresie uczestniczą ambasadorzy i członkowie przedstawicielstw dyplomatycznych Wietnamu, Malezji, Pakistanu, Palestyny Korei Północnej, Tajlandii,  Azerbejdżanu, Kazachstanu, Chin, Iraku, Indonezji, Uzbekistanu i Kurdystanu. Ambasador Azerbejdżanu Nargiz Gurbanova była w Urzędzie Marszałkowskim gościem marszałka Piotra Całbeckiego. Rozmawiano o możliwej współpracy międzyregionalnej. 

 

Urząd Marszałkowski był współorganizatorem (wspólnie z ambasadą Wietnamu i toruńskim Centrum Wsparcia Biznesu) dzisiejszej (24 września) sesji panelowej poświęconej współpracy gospodarczej krajów Unii Europejskiej, w tym Polski, z Wietnamem, który jest piętnastym pod względem populacyjnym krajem świata (ponad 90 milionów mieszkańców) i  jednym z obiecujących wschodzących rynków Azji Południowo-Wschodniej. W spotkaniu uczestniczyli kujawsko-pomorscy i wietnamscy przedsiębiorcy.

 

Więcej informacji o kongresie i program na stronie kongresu

Zobacz też Wizyta ambasadora Wietnamu

 

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%