Zamknij
REKLAMA

Sesja sejmiku w poniedziałek

10:24, 24.09.2021 |
Skomentuj
REKLAMA

W najbliższy poniedziałek (27 września) odbędzie się trzydziesta szósta w tej kadencji sesja sejmiku województwa. Obrady poprzedzi projekcja filmu „Wybiegać marzenia”, poświęconego życiu i karierze sportowej Bronisława Malinowskiego. W Kujawsko-Pomorskiem obchodzimy rok tego wybitnego sportowca. Transmisja online w poniedziałek od godz. 10.  

W pierwszej części posiedzenia radni zapoznają się z informacja na temat biologizacji rolnictwa i praktycznych aspektów zastosowania probiotyków w środowisku. Biologizacja rolnictwa to operowanie biologicznymi czynnikami plonotwórczymi, czyli między innymi kompostem, obornikiem, płodozmianem i odpornymi odmianami, w celu wytwarzania zdrowej żywności i ochrony środowiska. Pozwala to na uniezależnienie produkcji rolnej od petrochemii i farmacji, chroni i rewitalizuje żyzność gleby, zmniejsza zużycie wody i energii, poprawia stan środowiska, jakość żywności i zdrowia ludzi. Taki model wytwarzania żywności wpisuje się w unijne polityki w dziedzinie gospodarki rolnej i ochrony środowiska.

 

Zarząd województwa przedstawi stan wdrażania polityki terytorialnej w regionie. Zgodnie ze Strategią rozwoju województwa kujawsko-pomorskiego proces planowania i wdrażania polityki terytorialnej odbywa się na czterech poziomach. Informacja zarządu województwa dotyczy stanu wdrażania i kontraktacji w zakresie obszarów strategicznej interwencji, obszarów rozwoju społeczno-gospodarczego oraz zintegrowanych inwestycji terytorialnych.

 

Radni wysłuchają także informacji o stanie realizacji inwestycji drogowych. Przygotowane zestawienie obejmuje realizację projektów z zakresu przebudowy i modernizacji dróg, inwestycji finansowanych zarówno z budżetu województwa, jak i z udziałem środków unijnych, programów krajowych i w ramach partnerstwa z lokalnymi samorządami.

 

Wśród wnoszonych na sesję projektów uchwał m.in. nowelizacja budżetu i wieloletniej prognozy finansowej oraz projekty wojewódzkich programów profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych oraz przeciwdziałania narkomanii 2021-2025.

 

Porządek obrad i dokumenty

 

Kancelaria Sejmiku

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%