Zamknij

Srebrny medal na igrzyskach dla naszych wioślarek!

10:04, 28.07.2021 Aktualizacja: 10:07, 28.07.2021
Skomentuj

Marszałkowskie stypendystki sportowe Marta Wieliczko z Klubu Wioślarskiego Wisła Grudziądz i Katarzyna Zillmann – Akademicki Związek Sportowy Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu wraz z Marią Sajdak i Agnieszką Kobus-Zawojską wywalczyły srebrny medal w olimpijskim finale wioślarskich czwórek podwójnych.

To pierwszy medal polskiej reprezentacji podczas igrzysk olimpijskich Tokio 2020.

Zawodniczki długo płynęły na trzecim miejscu, jednak po fenomenalnej końcówce wyprzedziły Niemki i sięgnęły po srebrny medal. Mistrzyniami olimpijskimi zostały Chinki, a brązowy medal zdobyły Australijki.

Srebro Polek to dziewiętnasty medal olimpijski w historii polskiego wioślarstwa – 4 złote, 4 srebrne i 11 brązowych.