Zamknij
REKLAMA

Trzymamy kciuki za maturzystów!

09:59, 04.05.2021 |
Skomentuj
REKLAMA

We wtorek (4 maja) uczniowie ostatnich klas liceów i techników rozpoczynają pierwszy dzień egzaminów maturalnych. Nad pracą z języka polskiego zasiądzie 19  tysięcy maturzystów z Kujawsko – Pomorskiego.   Mają szansę  powtórzyć jeszcze materiału razem z  Kujawsko-Pomorską Szkołą Internetową. Z myślą o nich przygotowaliśmy specjalny blok filmów, składający się z ponad 300 e-lekcji. 

- Nasza e-Szkoła zyskała dużą popularność. Otrzymaliśmy wiele pozytywnych komentarzy i podziękowań, e-lekcje okazały się pomocą dla uczniów w przygotowaniach do matury i egzaminu ósmoklasisty. Od nowego roku szkolnego kontynuujemy projekt w zmienionej formule – mówi marszałek Piotr Całbecki i życzy –

  - Maturzyści przed Wami egzamin, który kończy pewien etap w życiu. Trzymamy kciuki i wierzę, że wyniki egzaminów staną się waszą przepustką na wymarzone studia.

 

Analiza próbnej matury i ważne wskazówki to tematy ostatnich lekcji, które szczególnie zainteresują przygotowujących się do dzisiejszego egzaminu maturalnego z języka polskiego. Poza tym maturzyści znajdą dla siebie wiele innych materiałów, które pomogą w ostatnich powtórkach. Do naszej e-szkoly zapraszamy także uczniów pozostałych klas, którzy będą mogli powtórzyć bieżący materiał.

 

Zajęcia można oglądać na czterech kanałach:

·         YouTube: Kujawsko-Pomorska e-Szkoła

·         Facebook: Kujawsko-Pomorska e-Szkoła, 

·         edupolis.pl,

·         kujawsko-pomorskie.pl.

 

Wszystkie lekcje są rejestrowane i archiwizowane na YouTube: Kujawsko-Pomorska e-Szkoła. Można do nich powracać także poza godzinami emisji. Zajęcia są tematycznie opisane i skatalogowane, dzięki czemu uczniowie mogą w łatwy sposób odnaleźć interesujące ich materiały. W biblioteczce e-Szkoły znalazły się osobno zebrane lekcje z poszczególnych przedmiotów, m.in. wychowania fizycznegoreligiimatematykibiologii i języka polskiego, jak i zbiory filmów kierowanych do uczniów poszczególnych klas szkoły podstawowej i średniej, w tym specjalny blok dla ósmoklasistów i maturzystów. Są też katalogi grupujące zajęcia z przedmiotów humanistycznych ścisłych i przyrodniczych oraz języków obcych (niemieckiego i angielskiego).

 

Kujawsko-Pomorska Szkoła Internetowa rozpoczęła nadawanie w marcu ubiegłego roku. Projekt był odpowiedzią samorządu województwa na niezbędne ze względów epidemicznych zamknięcie placówek oświatowych. Zainteresowanie, z jakim spotkała się nasza e-Szkoła sprawiło, że postanowiliśmy kontynuować projekt w wakacje. Przez całe lato transmitowaliśmy ciekawe zajęcia o różnorodnej tematyce, rozwijające zainteresowania i poszerzające wiedzę o naszym regionie. Od nowego roku szkolnego zmieniliśmy formułę e-Szkoły. Proponujemy lekcje popołudniowe, do nauki zapraszamy uczniów szkół podstawowych i średnich, którzy chcą rozwijać zainteresowania, poszerzać wiedzę zdobytą w szkole i dobrze przygotować się do klasówek i egzaminów.

Materiał: Beata Krzemińska, rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%