Zamknij
REKLAMA

Podaruj 1 procent organizacji w regionie

10:19, 07.04.2021 |
Skomentuj
REKLAMA

Pomóżmy organizacjom w naszym regionie, to nic nie kosztuje! Do końca kwietnia mamy czas na rozliczenie podatku i możemy przekazać 1 %  jednej z 370 organizacji pożytku publicznego działających w województwie kujawsko-pomorskim. Z uwagi na ograniczenia związane z pandemią zachęcamy do rozliczenia podatku online.

- Wskazanie w rocznym zeznaniu podatkowym organizacji, której chcemy przekazać jeden procent podatku nic nas nie kosztuje, jest za to ważnym wsparciem dla pozarządówek, dla których liczy się każda złotówka. Szczególnie zachęcam do wspierania organizacji działających w naszym regionie  - mówi marszałek Piotr Całbecki.

Kontynuujemy kampanię pod nazwą 1 % dla naszego regionu – to już 11 edycja! W 2020 roku mieszkańcy naszego województwa z  jednego procenta podatku dochodowego od osób fizycznych na rzecz stowarzyszeń non profit przekazali 38,5 milionów złotych. Co roku jesteśmy hojniejsi dla pozarządówek. W ubiegłym rozliczeniu przekazaliśmy o 1,5 milionów więcej, niż w poprzednim.

 

Zachęcamy do wspierania naszych lokalnych organizacji. Poniżej publikujemy listę OPP, którym można przekazać swoją pomoc podzieloną na powiaty:

powiat aleksandrowski

powiat brodnicki

Bydgoszcz

powiat bydgoski

powiat chełmiński

powiat golubsko-dobrzyński

Grudziądz

powiat grudziądzki

powiat inowrocławski

powiat lipnowski

powiat mogileński

powiat nakielski

powiat radziejowski

powiat rypiński

powiat sępoleński

powiat świecki

Toruń

powiat toruński

powiat tucholski

Włocławek

powiat wąbrzeski

powiat włocławski

powiat żniński

Organizacje ogólnopolskie działające w województwie

 

Jak przekazać 1 procent na rzecz OPP:

W deklaracji podatkowej należy wpisać numer KRS organizacji, której chcemy pomóc oraz kwotę, która nie może przekroczyć 1 procenta podatku.

W deklaracji można także wskazać konkretny cel, na który przekazuje się 1% podatku. Może nim być na przykład ratowanie życia konkretnego podopiecznego fundacji lub wsparcie konkretnej placówki.

 

Od 2018 roku podatnicy nie muszą już wypełniać wniosków ani deklaracji by rozliczyć PIT. Zrobi to za nich Krajowa Administracja Skarbowa, bazując na informacjach od płatników, danych przekazanych przez podatnika w zeznaniu za rok ubiegły i danych znajdujących się w rejestrach własnych oraz innych rejestrach państwowych. Tak przygotowane zeznanie jest dostępne od 15 lutego na Portalu Podatkowym. Podatnik może je elektronicznie zweryfikować, zaakceptować lub poprawiać i uzupełniać. Można też całkowicie odrzucić deklarację i rozliczyć się samodzielnie. W przypadku, gdy do 30 kwietnia PIT pozostanie bez zmian, to wtedy taki e-PIT zostanie uznany za akceptowany. Jeśli w poprzednim roku podatnik przekazywał wskazanej OPP swój 1%, organizacja ta będzie wpisana w PIT automatycznie (o ile dana OPP nadal znajduje się ogólnopolskim wykazie). W przypadku chęci zmiany organizacji lub celu szczegółowego należy wybrać je z listy dostępnej w ramach e-PIT.

 

Instrukcja, jak krok po kroku przekazać 1 procent podatku w usłudze Twój e-PIT

 

Połączona lista organizacji pożytku publicznego uprawnionych do otrzymania 1% podatku dochodowego od osób fizycznych za rok 2020, działających na terenie województwa kujawsko-pomorskiego, znajduje się tutaj.

 

Wykaz został sporządzony przez Narodowy Instytut Wolności na podstawie ogólnopolskiej listy organizacji pożytku publicznego uprawnionych do otrzymania 1% podatku dochodowego od osób fizycznych za rok 2020, która dostępna jest na stronie instytucji.

 

Spot radiowy - posłuchaj

 

Darmowy program do rozliczania PIT w kujawsko-pomorskim

 

1 procent w liczbach:

370 pozarządówek widnieje w tej chwili w ministerialnym wykazie organizacji pożytku publicznego z naszego regionu (364 organizacji pożytku publicznego z naszego regionu oraz 8 organizacji ogólnopolskich, które posiadają oddziały terenowe w naszym województwie),

Najwięcej organizacji pożytku publicznego uprawnionych do otrzymania 1 % działa w Toruniu i Bydgoszczy (w każdym z tych miast około 95 organizacji).

741 tysięcy podatników z regionu skorzystało w ubiegłym roku z możliwości wsparcia instytucji trzeciego sektora,

38,5 miliona złotych wynosi łączna suma odpisów w PIT-ach mieszkańców Kujaw i Pomorza za ubiegły rok.

 

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

oraz Departament Spraw Społecznych

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%