Zamknij
REKLAMA

Dotacje na budowę małych obiektów sportowych i sal gimnastycznych

11:03, 06.04.2021 |
Skomentuj
REKLAMA

Powstaną nowe boiska, siłownie zewnętrzne i strefy aktywności oraz przyszkolne sale gimnastyczne – w tym roku na rozbudowę infrastruktury sportowej w naszym regionie samorząd województwa przeznaczy 2 miliony złotych. Jednostki samorządu terytorialnego mogą uzyskać środki na budowę małych obiektów sportowych i sal gimnastycznych w ramach dwóch aktualnych konkursów.

- Nasz program Kujawsko-Pomorska Mała Infrastruktura Sportowa realizujemy szczególnie z myślą o małych miejscowościach, gdzie miejsc do uprawiania sportu i zwykłej aktywności ruchowej po prostu brakuje. Zależy nam, by rozwój takiej infrastruktury był odpowiedzią na konkretne potrzeby lokalnych społeczności. Środki przeznaczamy również na budowę sal gimnastycznych w szkołach, które nie dysponują obecnie odpowiednimi obiektami – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Mała infrastruktura sportowa 

Pierwszy z naborów dotyczy kolejnej, czwartej już edycji marszałkowskiego programu Kujawsko-Pomorska Mała Infrastruktura Sportowa. Wsparcie umożliwi budowę boisk, siłowni zewnętrznych i innych ogólnodostępnych obiektów sportowo-rekreacyjnych oraz inwestycje związane z istniejącymi, np. dobudowę szatni, budowę ogrodzenia, montaż oświetlenia. Wartość zadania nie może przekroczyć 200 tysięcy złotych. Maksymalny poziom dofinansowania wynosi 50 tysięcy złotych i nie może stanowić więcej niż 50 proc. wartości inwestycji. Priorytetowo traktowane będą inicjatywy dotyczące tzw. terenów zdegradowanych, między innymi siedlisk popegeerowskich. Na realizację zadań samorząd województwa przeznacza 600 tysięcy złotych.

 

Wypełniony formularz należy przesłać wraz z wymaganymi załącznikami wyłącznie drogą elektroniczną na adres: [email protected]. Na wnioski czekamy do 9 kwietnia.

 

Zasady naboru wniosków i niezbędne dokumenty

 

Sale gimnastyczne

Drugi nabór dotyczy budowy i wyposażenia przyszkolnych sal gimnastycznych. Maksymalny poziom dofinansowania wynosi 500 tysięcy złotych i nie może stanowić więcej 50 proc. wartości robót w 2021 roku i 33 proc. wartości całego zadania. Na realizację inwestycji samorząd województwa przeznacza 1,4 mln złotych. Priorytetowo traktowane będą m.in. inicjatywy jednostek samorządu terytorialnego, które na swoim terenie nie posiadają pełnowymiarowej sali gimnastycznej.  

 

Formularz wraz z załącznikami należy przesłać do 16 kwietnia na adres:[email protected].

 

Zasady naboru wniosków i niezbędne dokumenty

 

W ramach ubiegłorocznych naborów dofinansowanie na rozwój małej infrastruktury sportowej otrzymały 23 samorządy. Środki w wysokości od 9 do 43 tysięcy złotych pomogły w budowie boisk, siłowni zewnętrznych i innych ogólnodostępnych stref aktywności fizycznej. Wśród dofinansowanych projektów znalazły się między innymi modernizacja boiska do gry w kajak-polo (Chełmża, powiat toruński), budowa boiska wielofunkcyjnego w Wielowsi (gmina Gniewkowo, powiat inowrocławski) i przebudowa pomieszczeń przeznaczonych do stacjonarnego treningu kolarskiego w Toruniu. Dotacje trafiły także na budowę i wyposażenie pięciu przyszkolnych sal gimnastycznych: w Nowej Wsi (gmina Grudziądz, powiat grudziądzki), w Ugoszczu (gmina Brzuze, powiat rypiński), w Bukowcu (gmina Bukowiec, powiat świecki), w Wielkich Radowiskach (gmina Dębowa Łąka, powiat wąbrzeski) i w Grabkowie (gmina Kowal, powiat włocławski). Uroczyste podpisanie umów odbyło się w Centrum Sportu i Rekreacji Olender w Wielkiej Nieszawce w pow. toruńskim.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%