Zamknij
REKLAMA

Nagrodzimy projekty muzealne

11:03, 20.01.2021 |
Skomentuj
REKLAMA

Organizują wystawy i konferencje, edukują i promują dziedzictwo naszego regionu - działalność muzealników na Kujawach i Pomorzu odgrywa ważną rolę w budowaniu tożsamości lokalnej i regionalnej. Doceniając ich codzienną pracę i zaangażowanie, Urząd Marszałkowski wyróżni najlepsze przedsięwzięcia muzealne w konkursie Musejon Kujawsko-Pomorskie Muzealne Wydarzenie Roku. Na zgłoszenia czekamy do 28 lutego.

 

Do konkursu można zgłaszać projekty realizowane zarówno w bezpośrednim kontakcie z odbiorcami, jak i w formie zdalnej, wirtualnej, oraz udostępniane na platformach internetowych, w trzech kategoriach:

 

wystawa (ekspozycje czasowe, stałe, prezentowane zarówno w obiektach muzealnych, jak i w przestrzeni publicznej);

działalność naukowa i wydawnicza (publikacje, w tym e-booki i audiobooki, oraz konferencje i zakończone projekty badawcze);

edukacja i regionalizm (działania o charakterze edukacyjnym oraz działania promujące i popularyzujące dziedzictwo regionu).

 

Projekty mogą być zgłaszane przez muzea lub inne podmioty prowadzące działalność w zakresie muzealnictwa, zlokalizowane na terenie województwa kujawsko-pomorskiego.

 

W każdej kategorii przyznane zostaną jedna nagroda oraz dwa wyróżnienia. Zwycięzcy otrzymają statuetki Musejon, zaprojektowane i wykonane przez Sebastiana Mikołajczaka - toruńskiego artystę, stypendystę marszałka województwa.

Do pobrania:

Regulamin konkursu

Karta zgłoszeniowa

 

Zgłoszenia należy dostarczyć do 28 lutego 2021 roku na adres:

Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego,

plac Teatralny 2, 87-100 Toruń

z dopiskiem: Konkurs MUSEJON.

 

Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem: 883 353 692 lub mailowo: [email protected].

 

Pierwsza edycja konkursu

 

We wrześniu ubiegłego roku w Pałacu w Lubostroniu odbyła się gala wręczenia nagród pierwszej edycji konkursu Musejon, w której wziął udział wicemarszałek Zbigniew Ostrowski. W kategoriach wystawa główna oraz działalność naukowa i wydawnicza nagrodę główną przyznano Muzeum Okręgowemu w Toruniu. W kategorii edukacja i regionalizm pierwsze miejsce otrzymało Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy.

 

Za całokształt działalności specjalne statuetki odebrali historyk sztuki z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika prof. Michał Franciszek Woźniak i dr Marek Rubnikowicz, archeolog, działacz na rzecz ochrony i promocji zabytków, wieloletni dyrektor Muzeum Okręgowego w Toruniu.

 

Więcej informacji o laureatach i wyróżnionych w ubiegłorocznej edycji konkursu w naszym materiale.

 

Beata Krzemińska

Rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%