Zamknij
REKLAMA

Ferie w instytucjach kultury

13:26, 08.01.2021 |
Skomentuj
REKLAMA

W całej Polsce rozpoczęły się ferie zimowe. Z tej okazji instytucje kultury w regionie przygotowały atrakcje online dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

W środę (13 stycznia) w Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy odbędzie się koncert Orkiestry Kameralnej Capella Bydgostiensis. Podczas występu zostaną zaprezentowane Serenada na orkiestrę smyczkową C-dur Piotra Czajkowskiego i koncert na skrzypce i orkiestrę G-dur Wolfganga Amadeusa Mozarta. Wydarzenie będzie dostępny na kanale społecznościowym instytucji.

 

Do 17 stycznia na platformie vod.teatrwielki.pl dostępne będą produkcje z repertuaru bydgoskiej Opery Nova. Wśród nich koncert sylwestrowo-noworoczny, „Halka” Stanisława Moniuszki, „Manru” Ignacego Jana Paderewskiego i „Operowy zawrót głowy”.  Więcej informacji na stronie internetowej instytucji.

 

Teatr Muzyczny w Toruniu ponownie udostępnia koncert „Teatr uczy nas żyć”, nawiązujący do twórczości Zbigniewa Wodeckiego. W repertuarze piosenki artysty w aranżacjach Tomasza Lewandowskiego i w wykonaniu artystów Teatru Muzycznego.  Koncert dostępny na kanale Teatru do 17 stycznia.

 

W ramach ferii online toruńskie Muzeum Etnograficzne opublikowało słuchowiska „Bajki dla odważnych”. Czterech opowieści - „O pewnym synu”, „O głupim Wojtku”, „O Maciusiu, co szedł do piekła po cyrograf” i „O królewnie z brodą” - wysłuchać można na stronie internetowej muzeum. Słuchowiska przygotowane i zrealizowane zostały przez aktorów Teatru Baj Pomorski.

 

Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Bydgoszczy zaprasza na warsztaty online dla dzieci i młodzieży.  Podczas spotkań będzie można między innymi  zgłębić tajniki fotografii, wziąć udział w zajęciach teatralnych i muzycznych. Wśród propozycji dla całych rodzin będzie interaktywny spacer po własnej, bliskiej okolicy. Uczestnicy łączyć się będą za pomocą telefonów oraz wspólnie wykonywać atrakcyjne zadania i ćwiczenia. Informacje o zapisach oraz szczegółowy program wydarzeń dostępny na stronie ośrodka.

 

Toruńska Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka przygotowała program zajęć plastycznych. „Plastyka w ferie fika” to cykl czterech ćwiczeń plastycznych dostępnych online, do których wykonania będą potrzebne materiały plastyczne i środki codziennego użytku dostępne w gospodarstwie domowym. Zadania mają zachęcić uczestników do poszukiwań gotowych kształtów w bliskim otoczeniu, tworzenia własnych kompozycji i odkrywania twórczych inspiracji w prostych działaniach. Zadania zostały tak opracowane, aby do zabawy zachęcić dzieci w różnym wieku. Sfotografowane prace można przesyłać na adres mailowy, a najciekawsze z nich zostaną zaprezentowane na stronie ośrodka. Więcej informacji na temat dostępnych atrakcji na kanale społecznościowym galerii.

 

Zachęcamy do zaglądania na stronę gry.kujawsko-pomorskie.pl, gdzie, w formie gier edukacyjnych, można odbyć wirtualną wycieczkę po kujawsko-pomorskich parkach krajobrazowych, podróż po regionie śladem Fryderyka Chopina, poznać ciekawostki o zabytkach i atrakcjach turystycznych, a także rozwiązać dostępne quizy. Portal powstał na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego.

 

Zbiory zadań, mapy, wykresy, galerie zdjęć i multimedia do nauki – z tych i wielu innych materiałów edukacyjnych mogą korzystać uczniowie i nauczyciele, którzy podczas ferii chcą poszerzyć swoją wiedzę na temat zbrodni pomorskiej. Miłośników historii zapraszamy na portal „Zbrodnia pomorska 1939”.

 

W Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu przedstawiana jest twórczość wybranych artystów,  przez pryzmat kolorów tęczy. Na czas ferii CSW przygotuje materiały, które będą publikowane co kilka dni. Każda publikacja online będzie prezentować inny kolor oraz artystów, u których on dominował. Materiały poświęcone pierwszemu kolorowi znajdują się już na stronie centrum.

 

Filharmonia Pomorska w Bydgoszczy, Opera Nova  w Bydgoszczy,Teatr Muzyczny w Toruniu, Muzeum Etnograficzne w Toruniu, Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Bydgoszczy i Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu są instytucjami kultury samorządu województwa.

 

Beata Krzemińska

Rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA