Zamknij
REKLAMA

Pracujemy nad możliwie najlepszymi rozwiązaniami w sprawie kolei

11:24, 06.01.2021 |
Skomentuj
REKLAMA

Pod dedykowanym adresem e-mailowym konsultacjerozkladu[at]kujawsko-pomorskie.pl można zgłaszać uwagi dotyczące nowego rozkładu jazdy pociągów, autobusowej komunikacji zastępczej oraz planowanego przywrócenia połączeń Laskowice-Czersk i Chełmża-Bydgoszcz.

 

Samorząd województwa kujawsko-pomorskiego, który od wielu lat jest promotorem publicznego transportu zbiorowego, w tym kolei, po wielomiesięcznych trudnych negocjacjach został zmuszony do podpisania niesatysfakcjonujących umów z operatorami kolejowymi. Z tego powodu niektóre połączenia musiały zostać zawieszone, a linie te obsługuje obecnie autobusowa komunikacja zastępcza.

 

Powołane przez marszałka Piotra Całbeckiego zespoły robocze pracują od wielu dni, by obecna sytuacja była dla pasażerów jak najmniej uciążliwa oraz nad tym, by w momencie zapowiadanego przez rząd zniesienia niektórych rygorów przeciwepidemicznych i powrotu po feriach młodzieży do szkół mogły został przywrócone połączenia kolejowe Laskowice-Czersk i Chełmża-Bydgoszcz. W tej ostatniej kwestii prowadzimy konsultacje z samorządami lokalnymi. W Urzędzie Marszałkowskim odbieramy też codziennie wiele sygnałów (telefonicznych i e-mailowych) od osób korzystających z komunikacji publicznej w relacjach objętych obecnie ograniczeniami.

 

Efektem jest przede wszystkim konsekwentna modyfikacja rozkładów jazdy autobusów zastępczych w możliwych granicach. Na trasie Wierzchucin-Lipowa-Tleń, gdzie kursują 2 pary autobusów, przewoźnik obsługuje teraz dodatkowo miejscowość Mikołajskie. Na trasie Włocławek-Kaliska-Kutno (4 pary) autobusy zatrzymują się obecnie także w Lubieniu Kujawskim. Na trasie Bydgoszcz-Unisław-Chełmża (7 par) uruchomiono dodatkowo 3 pary autobusów relacji Bydgoszcz-Unisław, a od jutra autobusy będą się zatrzymywać na trzech przystankach w Bydgoszczy.

 

Samorząd województwa rozważa reaktywację linii Włocławek - Kaliska Kujawskie, jeśli pojawią się możliwości budżetowe.

 

Zobacz:

Autobusy zastępcze obsługują zawieszone linie

Nikt nie zostanie bez dojazdu

Komunikat w sprawie wypowiedzi członków kolejowych związków zawodowych i prezesa Polregio

Komunikat w sprawie kolejowych przewozów pasażerskich

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

ChełminiakChełminiak

1 0

Rząd Polski ma lepsze rozwiązanie, odbudowa połączeń kolejowych do każdego miasta powyżej 10 tyś mieszkańców a Urząd Marszałkowski powinien zrobić wszystko żeby jak najszybciej to zrealizować.
21:56, 06.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

kierowcakierowca

1 0

Autobusy to nie rozwiązanie, tak było, kolej na miejscu jest potrzebna. 21:59, 06.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

jacek jacek

1 0

Kto ucieka od odbudowy kolei, czy opozycja znowu mąci. 22:01, 06.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

DarekDarek

1 0

Chełminski PIS może pomoże, kolej w Chełmnie to dobry pomysł. 22:06, 06.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA