Zamknij
REKLAMA

Kujawsko-pomorskie Welconomy Forum

10:24, 14.09.2020 |
Skomentuj
REKLAMA

W Toruniu rozpoczyna się dziś (14 września) dwudniowe Welconomy Forum, poświęcone przede wszystkim gospodarce spotkanie środowisk biznesowych naukowych, politycznych i samorządowych, a także medialnych. Wśród tematów głównych ekonomia po pandemii. Gościem specjalnym wydarzenia jest były przewodniczący Parlamentu Europejskiego i były premier RP prof. Jerzy Buzek.

- To, jak powinna wyglądać odbudowa gospodarek po epidemii Covid-19 i jak obecny kryzys wykorzystać jako szansę, powinno pozostawać w centrum naszej uwagi. Ważne, by głos w debacie zabierali nie tylko politycy, ale także fachowcy i praktycy, a także autorytety, dzięki którym w dyskursie znajdą się kwestie etyczne i związane z ochroną środowiska. Cieszę się, że toruńskie forum, organizowane już po raz 27., znów zgromadziło wiele znakomitych osobistości – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.  

W pierwsze sesji plenarnej „Pandemia i co dalej”, którą poprowadzi prof. Michał Kleiber, wezmą udział m.in. minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak, prezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości Małgorzata Oleszczuk, główny inspektor Sanitarny Jarosław Pinkas i dyrektor generalny Kapsch Telematic Services Marek Cywiński.

 

Dzisiejsza druga sesja plenarna została zatytułowana „Ekonomia oczami Jana Pawła II”. Swoje wystąpienia zapowiedzieli m.in. marszałek Piotr Całbecki i wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

 

Gospodarz województwa weźmie też udział w debacie panelowej „Dobra ekonomia w czasach kryzysu cywilizacyjnego - przesłanie Jana Pawła II”, w której swój udział zapowiedzieli także m.in. biskup Wiesław Śmigiel, prezes Związku Banków Polskich Krzysztof Pietraszkiewicz i ks. prof. Jan Przybyłowski z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Gościem specjalnym tego spotkania będzie prof. Jerzy Buzek, obecnie przewodniczący Komisji Przemysłu, Badań Naukowych i Energii Parlamentu Europejskiego. Wicemarszałek Zbigniew Ostrowski i dyrektor Centrum Onkologii w Bydgoszczy prof. Janusz Kowalewski są wśród panelistów, którzy rozmawiać będą o dobrym modelu terapii radiologicznej w leczeniu onkologicznym.

 

W programie pierwszego dnia forum także Bałtyckie Forum Samorządowe, prezentacja zagranicznych ofert gospodarczych (Chiny, Kolumbia, Indie, Brazylia, Indonezja, Bośnia i Hercegowina) i jak zwykle interesujące panele tematyczne (m.in. inteligentne miasta, przyszłość energetyczna Polski, ekonomia społeczna, ochrona zdrowia, rolnictwo).   

 

Jutro forum przenosi się do internetu. Transmisja online w godz. 10-15. Polecamy Państwa uwadze Giełdę Kooperacyjną zorganizowaną przez Toruńską Agencję Rozwoju Regionalnego i panel „Indonezja – gospodarczy kierunek przyszłości” z udziałem ministra spraw zagranicznych Republiki Indonezji pani Retno Lestari Priansari Marsudi, ambasadora Republiki Indonezji w Polsce pani Siti Nugraha Mauludiah i Filipa Urbaniaka z Polsko-Indonezyjskiej Izby Handlowej.

 

Program na stronie wydarzenia

 

Organizatorem toruńskiego Welconomy Forum jest Stowarzyszenie Integracja i Współpraca. Samorząd województwa kujawsko-pomorskiego jest partnerem strategicznym organizatorów.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA