Zamknij

Prace nad wyborem inwestycji do Krajowego Planu Odbudowy

12:09, 06.08.2020 Aktualizacja: 12:10, 06.08.2020
Skomentuj

Krajowy Plan Odbudowy (KPO) to 57 mld euro z Unii Europejskiej na dotacje i pożyczki, które Polska będzie mogła wykorzystać na działania wzmacniające gospodarkę i społeczeństwo po kryzysie spowodowanym pandemią Covid-19. Jest dokumentem planistycznym będącym podstawą do tego, by nasz kraj mógł sięgnąć po środki z wartego 750 mld euro Planu Odbudowy dla Europy.

 

Krajowy Plan Odbudowy, nad którym pracuje obecnie polski rząd, będzie zawierał informacje o planowanych reformach i inwestycjach służących przywróceniu polskiej gospodarki na ścieżkę wzrostu. Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej przystąpiło do konsultacji z samorządami województw, w wyniku których powstanie będąca elementem dokumentu lista inwestycji w całym kraju.

 

Prezentacja MFiPR nt. prac nad Krajowym Planem Odbudowy

 

W Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu odbyło się wczoraj (4 sierpnia) robocze spotkanie konsultacyjne z interesariuszami, które miało na celu przedyskutowanie sposobu przeprowadzenia procesu identyfikacji propozycji projektów naszego województwa do KPO. Informacja o tworzeniu listy proponowanych projektów trafiła również wczoraj do wszystkich gmin i powiatów w Kujawsko-Pomorskiem oraz do naszych partnerów społeczno-gospodarczych.

 

Propozycje inwestycyjne regionów muszą zostać przekazane Ministerstwu Funduszy i Polityki Regionalnej do 14 sierpnia. Dlatego czas na nadsyłanie przez interesariuszy zgłoszeń do Urzędu Marszałkowskiego mija 10 sierpnia.  

 

Z regulacji unijnych wynika, że Krajowy Plan Odbudowy powinien zostać przedstawiony Komisji Europejskiej między 15 października 2020 a 30 kwietnia 2021. KE ma 2 miesiące na ocenę i decyzję o wsparciu finansowym.

 

Departament Funduszy Europejskich

i Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

cchcch

1 0

Czy spasiony marszałek, któremu jak po facjacie widać służy rządzenie wie, że mieszkańcy Chełmna są wykluczeni komunikacyjnie? Czy zamierza coś z tym zrobić. Za połączenia międzymiastowe odpowiada
m-a-r-sz-a-ł-e-k województwa.
Przejazd do Grudziądza via Bydgoszcz, Toruń albo Świecie- czas przejazdu od 1,5 do 4,5 godziny (30 km ). 20:38, 06.08.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

reo
0%