Zamknij
REKLAMA

Kujawsko-Pomorska e-Szkoła: trwają zajęcia dla klas IV-VIII szkół podstawowych i wszystkich klas licealnych

12:18, 23.03.2020 |
REKLAMA
Skomentuj

Tak jak w prawdziwej szkole, od poniedziałku prowadzimy już drugi tydzień lekcji online. Są też zmiany. Poza ósmoklasistami i tegorocznymi maturzystami, do udziału w zajęciach zapraszamy uczniów klas od IV do VII oraz wszsytkich licealistów. Uruchomiliśmy także internetowe wsparcie psychologiczne. właśnie trwa lekcja z pedagogiem. 

W pierwszym tygodniu na naszą stronę z zajęciami Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Internetowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego odnotowaliśmy ponad 200 tysięcy wejść. Projekt jest odpowiedzią marszałka Piotra Całbeckiego na niezbędne ze względów epidemicznych zamknięcie placówek oświatowych. Zapraszamy do obejrzenia zarejestrowanych lekcji oraz dzisiejszych lekcji online na www.kujawsko-pomorskie.pledupolis.plYouTube: Kujawsko-Pomorska e-SzkołaFacebook: Kujawsko-Pomorska e-Szkoła

- Bardzo się cieszę, że nasza inicjatywa osiągnęła tak dużą popularność wśród dzieci i młodzieży szkolnej. To utwierdza nas, że nasze działania są właściwą odpowiedzią na potrzeby uczniów, którzy ze względu na epidemię pozostają w domach. Obecnie prowadzimy do dwudziestu lekcji dziennie, uruchamiamy też wsparcie psychologiczne oraz zajęcia z rekolekcjonistą. Serdecznie dziękuję wszystkim zaangażowanym w tej projekt - nauczycielom, pedagogom, pracownikom Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu  - mówi marszałek Piotr Całbecki

Zachęcamy uczniów również do powtórki materiału. Wszystkie lekcje rejestrujemy i udostępniamy, można z nich korzystać także w godzinach poza transmisją na żywo.

Wypowiedź marszałka Piotra Całbeckiego (audio)

Wypowiedź polonistki z X LO w Toruniu Jolanty Serockiej, która przeprowadziła pierwszą lekcję online

Do kujawsko-pomorskich szkół podstawowych uczęszcza 178 tysięcy uczniów, do szkół ponadpodstawowych - ponad 80 tysięcy. W tym roku w regionie maturę zdawać będzie blisko 21 tysięcy osób. Do egzaminu ósmoklasistów przystąpi blisko 20 tysięcy uczniów.

Od dziś nadajemy codziennie do 20 półgodzinnych interaktywnych lekcji online – wykładów, pokazów, warsztatów – z piętnastominutowymi przerwami na pytania i dyskusję. Program przygotowali wspólnie metodycy pracujący w kujawsko-pomorskich centrach edukacji nauczycieli w Bydgoszczy, Toruniu i Włocławku, zajęcia prowadzą najwyższej klasy nauczyciele specjaliści.

Jak dotąd największym zainteresowaniem cieszy się lekcja języka polskiego, poprowadzona 16 marca przez polonistkę Jolantę Serocką. Lekcję wyświetliło już ponad 21 tysięcy osób. W piątek odbyło się sześć wirtualnych lekcji, które w sumie wyświetlono ponad 24 tysiące razy. Spośród piątkowych lekcji dla maturzystów największą popularność zdobyła lekcja matematyki, wśród materiałów przygotowanych dla ósmoklasistów najwięcej odtworzeń miała lekcja języka polskiego. Zainteresowanie uczniów prowadzonymi lekcjami odzwierciedlają ilości zadawanych nauczycielom pytań i komentarzy do zajęć. Najwięcej zaobserwowaliśmy podczas lekcji języka angielskiego prowadzonej przez Aleksandrę Kowalską oraz podczas lekcji matematyki dla ósmoklasistów przygotowana przez Annę Berent.

Uczniowie korzystają także ze wsparcia psychologicznego. Właśnie trwają porady prowadzone online przez psychologa. Po zajęciach przez godzinę specjalista odpowiadać będzie na zadane przez uczniów pytania.

 

Tygodniowy program zajęć dla:

szkół podstawowych:

 - plan graficzny dla wszystkich klas

 - plan na poszczególne dni:

- poniedziałek (23 marca)

- wtorek (24 marca)

- środa (25 marca)

- czwartek (26 marca)

- piątek (27 marca)

 

szkół ponadpodstawowych:

- plan graficzny dla wszystkich klas

- plan na poszczególne dni:

- poniedziałek (23 marca)

- wtorek (24 marca)

- środa (25 marca)

- czwartek (26 marca)

- piątek (27 marca)

Kujawsko-Pomorska Szkoła Internetowa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego cieszy się poparciem władz oświatowych i środowiska nauczycielskiego. Uruchomiliśmy już dwa studia, z którego nadawane są zajęcia. Ulokowaliśmy je w Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu. Za techniczną stronę przedsięwzięcia odpowiada marszałkowska spółka celowa Kujawsko-Pomorskie Centrum Kompetencji Cyfrowych Conectio.

Piotr Całbecki

Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© e-chelmno.pl | Prawa zastrzeżone