Zamknij
REKLAMA

Święto Przewodników Turystycznych. Wyróżniona jedna osoba z Koła Przewodników PTTK w Chełmnie

11:11, 22.02.2020 |
REKLAMA
Skomentuj

Posiadają szeroką wiedzę historyczną, geograficzną i przyrodniczą, z pasją opowiadają o naszym regionie, stając się jego ambasadorami. W sobotę (22 lutego) w Kruszwicy w ramach wojewódzkich obchodów Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego zasłużeni przewodnicy z regionu odbiorą podziękowania marszałka województwa i odznaki Zarządu Głównego PTTK w Warszawie.

- Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego to okazja, by pokazać pracę przewodników lokalnej społeczności, a także uświadomić, jaką ważną rolę odgrywają przewodnicy w obsłudze turystów, w szczególności w kreowaniu wizerunku miasta i regionu – mówi marszałek Piotr Całbecki.

 

Na liście przewodników wyróżnionych za pracę społeczną na rzecz lokalnej społeczności w 2020 r znalazła się Jolanta Jaszczak z Koła Przewodników PTTK w Chełmnie. 

Obchody Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego organizują Urząd Marszałkowski, Samorząd Przewodników Turystycznych Województwa Kujawsko-Pomorskiego i Nadgoplański Oddział PTTK w Kruszwicy. W programie uroczystości m.in. wręczenie wyróżnień zasłużonym przewodnikom, prelekcja „Skarby Kruszwicy” oraz występ artystyczny kruszwickiej młodzieży z Centrum Kultury Ziemowit.

Odznakę „Zasłużony Przewodnik PTTK” przyznaną przez Zarząd Główny PTTK w Warszawie odbiorą: Irena Łukomska, Wioletta Meller i Janusz Owczarek z Nadgoplańskiego Oddziału PTTK w Kruszwicy.

W tym roku marszałek województwa Piotr Całbecki przyznał wyróżnienia piętnastu przewodnikom.

Lista wyróżnionych przewodników.

W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego zapraszamy także do bezpłatnego zwiedzania atrakcji turystycznych Kujaw i Pomorza w ramach naszej akcji „Poznaj swój region z przewodnikiem”, która odbędzie się 29 lutego i 1 marca. W programie między innymi spacery z przewodnikami oraz zwiedzanie wystaw i muzeów (więcej).

Czytaj także:

Rozmowy z przewodnikami wyróżnionymi w ubiegłym roku z okazji Międzynarodowego Dnia Przewodnika:

Przewodnik – mistrz wszech nauk – rozmowa z Piotrem Łukiewskim, przewodnikiem turystycznym oddziału PTTK w Grudziądzu,
Magnes na turystów – rozmowa z Grzegorzem Behlingiem, przewodnikiem na zamku w Golubiu-Dobrzyniu.

Materiał: Departament Sportu i Turystyki i Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© e-chelmno.pl | Prawa zastrzeżone