Zamknij
REKLAMA

Toruń: radni sejmiku podejmą w poniedziałek bardzo ważną decyzję! Jaką?

10:33, 15.12.2019 |
Skomentuj
REKLAMA

W poniedziałek (16 grudnia) ostatnia w tym roku sesja sejmiku województwa. Zdominują ją sprawy finansowe – spodziewane jest przyjęcie budżetu na przyszły rok i wieloletniej prognozy finansowej województwa na lata 2020-2038.

Projekt budżetu 2020

W debacie nad projektem uchwały budżetowej zaprezentowane zostaną opinie Regionalnej Izby Obrachunkowej i komisji sejmikowych, w tym Komisji Budżetu i Finansów, oraz wszystkich klubów radnych. Sejmik zajmie się też korektą tegorocznego budżetu i aktualnej  wieloletniej prognozy finansowej województwa (na lata 2019-2038). 

Kolejne punkty w porządku posiedzenia dotyczą projektów uchwał w sprawach: określenia trybu prac nad strategią rozwoju województwa do 2030 roku; zatwierdzenia przyszłorocznego planu pracy sejmikowej Komisji Rewizyjnej; zmiany statutu Zarządu Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy; pozbawienia odcinków drogi publicznej kategorii drogi wojewódzkiej (dotyczy wybranych odcinków dróg w Inowrocławiu i w gminie Inowrocław oraz drogi nr 534 od skrzyżowania z obwodnicą Wąbrzeźna do granicy administracyjnej tego miasta); zgody na zawarcie umowy o świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego; stawki dotacji dla operatorów świadczących usługi publiczne w zakresie kolejowych przewozów pasażerskich.

Trwa rozpoczęta w poprzedniej kadencji sejmiku waloryzacja i inwentaryzacja zasobów przyrodniczych naszego województwa, połączona z przygotowaniem planów ochrony parków krajobrazowych. Sejmik rozpatrzy w poniedziałek związane z tym uchwały, dotyczące strefy krawędziowej Kotliny Toruńskiej, obszaru Zgniłka-Wieczno-Wronie w północno-wschodniej części regionu i Nadnoteckiego Obszaru Chronionego Krajobrazu.

Pod obrady wniesione zostały dwa projekty stanowisk sejmiku: w sprawie ustanowienia roku 2020 Rokiem Ludwika Antoniego Rydygiera oraz w sprawie uczczenia setnej rocznicy powrotu Pomorza i Kujaw do wolnej Polski.

Porządek obrad i dokumenty

Materiał: Kancelaria Sejmiku i Buro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

miesz miesz

0 0

na lata 2020-2038 :-) ..... 23:22, 15.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA