Zamknij
REKLAMA

Gwiazdka u marszałka

10:30, 11.12.2019 |
REKLAMA
Skomentuj

Wspólne wypiekanie pierników, koncert kolęd, warsztaty ceramiczne i teatralne, fotobudki, kiermasz rękodzieła – to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych na marszałkowskie, przedświąteczne warsztaty dla mieszkańców naszego regionu, na które zapraszamy w najbliższą niedzielę (15 grudnia). Niespodzianki czekać będą na placu przed i w budynku Urzędu Marszałkowskiego. Punktem kulminacyjnym będzie zapalenie tysiąca światełek na dwudziestometrowej choince.

- Święta to czas radości, czas, w którym w każdym z nas budzi się dziecko z nadzieją czekające na spełnienie marzeń. Wszystkich mieszkańców regionu, tych małych i tych dużych, serdecznie zapraszam do wspólnego kolędowania, wypiekania pierników i wesołej zabawy – mówi marszałek Piotr Całbecki

Na tegoroczne świętowanie zapraszamy między godzinami 12 a 16. Spotkanie zainauguruje przemarsz Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej z Aleksandrowa Kujawskiego z Rynku Staromiejskiego na plac przed Urzędem Marszałkowskim, który wypełni się zapachem świeżo wypiekanych pierników, przygotowywanych według tradycyjnej receptury, oraz dźwiękiem najpiękniejszych kolęd i piosenek świątecznych. Do wspólnego kolędowania zapraszają Orkiestra Dęta OSP z Aleksandrowa Kujawskiego, Sara Pach oraz uczniowie Społecznej Szkoły Stowarzyszenia Edukacja w Toruniu.

Na uczestników warsztatów czeka mnóstwo atrakcji. Przez cały czas trwania imprezy będzie można wziąć udział w wypiekaniu pierników według tradycyjnej receptury i wykonać zdjęcie ze Świętym Mikołajem oraz postaciami z bajek i filmów dla dzieci. W sali sesyjnej Urzędu Marszałkowskiego wyświetlana będzie multimedialna opowieść dla najmłodszych „Gwiezdna choinka Mikołaja”.

Wszystkich niedowiarków zapraszamy do sali Patio na pierwszym piętrze na spektakl „Czy św. Mikołaj naprawdę istnieje?”. W budynku odbywać się będą także warsztaty ceramiczne i teatralne z pracownikami Baja Pomorskiego, zaplanowano również kiermasz rękodzieła i wspólne tworzenie ozdób świątecznych pod kierownictwem pracowników z Galerii i Ośrodka Plastycznej Twórczości Dziecka. Oczywiście nie zabraknie konkursów z nagrodami. Mile spędzony czas będzie można uwiecznić dzięki fotobudkom. Na zakończenie, o godzinie 16, tysiącem kolorowych świateł rozbłyśnie ustawiona na placu przed urzędem, mierząca dwadzieścia metrów choinka (więcej tutaj i tutaj).

Program wydarzenia

Zapraszamy także do zapoznania się z zakładką świąteczną "Nasze święta".

Materiał: Beata Krzemińska, rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© e-chelmno.pl | Prawa zastrzeżone