Zamknij
REKLAMA

Urząd Marszałkowski zaczyna przygotowania do świąt

14:12, 02.12.2019 |
Skomentuj
REKLAMA

Prawie 20 metrów wysokości będzie mierzyć choinka, która stanie przed gmachem Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu. W lesie pod Raciniewem w powiecie chełmińskim wybrał ją dziś (2 grudnia) marszałek Piotr Całbecki.

Nasze świąteczne drzewko to potężny świerk pospolity (Picea abies (L.) H. Karst) rosnący w zasobach Lasów Państwowych zarządzanych przez Regionalną Dyrekcję w Toruniu. Wybór choinki to pierwszy etap przygotowań do świąt Bożego Narodzenia. W piątek (13 grudnia) przed siedzibą samorządu województwa pojawi się bożonarodzeniowa szopka, której wnętrze przygotowane zostanie jak co roku przez uczniów Zespołu Szkół Plastycznych im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy. Już jutro (3 grudnia) zapraszamy do Urzędu Marszałkowskiego na doroczną wystawę rękodzieła artystycznego osób niepełnosprawnych. Więcej w naszym materiale.

Świąteczne spektakle przygotował dla rodzin z dziećmi Kujawsko-Pomorski Impresaryjny Teatr Muzyczny w Toruniu. W tym roku zaprezentuje przedstawienia „Gra warta piernika, czyli Maurycy i kolędnicy” oraz „Pan Kleks”. Inscenizacje będzie można zobaczyć w pięciu miastach naszego województwa: Toruniu, Bydgoszczy, Grudziądzu, Włocławku i Inowrocławiu. Pierwszy spektakl już w sobotę (7 grudnia) w CKK Jordanki w Toruniu. Więcej.

Za dwa tygodnie w niedzielę (15 grudnia) zapraszamy na przedświąteczne marszałkowskie warsztaty, podczas których po raz pierwszy zabłyśnie nasza choinka.

19 grudnia (czwartek) w Dworze Artusa odbędzie się wigilia samorządowa. Urząd Marszałkowski organizuje także spotkanie wigilijne dla bezdomnych.

To tylko niektóre przedświąteczne atrakcje. Więcej informacji o wydarzeniach już wkrótce.

Materiał: Beata Krzemińska, Rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA