Zamknij
REKLAMA

Święto artylerzystów w Toruniu

14:13, 30.11.2019 |
Skomentuj
REKLAMA

W piątek (29 listopada) w Toruniu odbywały się centralne obchody Święta Wojsk Rakietowych i Artylerii. Podczas uroczystości samorząd województwa reprezentował wicemarszałek Zbigniew Sosnowski.

W programie wydarzenia apel pamięci pod pomnikiem artylerzysty, msza św. w kościele garnizonowym, pokaz dynamiczny Wojsk Rakietowych i Artylerii i uroczysty apel na toruńskim poligonie oraz pokaz sprzętu wojskowego.

Toruń nazywany jest stolicą polskiej artylerii. To w tym mieście swoją siedzibę ma Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia, a także Ogólnopolskie Stowarzyszenie Polskich Artylerzystów, które działa na rzecz edukacji obronnej, integracji środowiska wojskowego z pozawojskowym oraz polityki proobronnej. Organizacja stale współpracuje z samorządem województwa kujawsko-pomorskiego. W roku stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości przedstawiciele otrzymała najwyższe marszałkowskie odznaczenie medal Unitas Durat Palatinatus Cuiaviano-Pomeraniensis. Więcej w materiale: „Medale dla zasłużonych artylerzystów”.

Materiał: Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA