Zamknij
REKLAMA

Weekend z kulturą. Co ciekawego w okolicach?

14:08, 30.11.2019 |
Skomentuj
REKLAMA

Nasze propozycje na weekendowe spotkanie z kulturą. W sobotę (30 listopada) Książnica Kopernikańska (przy ul. Słowackiego 8) zaprasza na rodzinny piknik drukarski. Na uczestników czekają zajęcia edukacyjne, wykłady oraz warsztaty interaktywne przy maszynie drukarskiej. Dla najmłodszych przygotowano dodatkowo zabawy z nagrodami. Więcej.

 

Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku zaprasza na wystawę „Włocławski alfabet sztuki. Plastyka włocławska II poł. XX w. ze zbiorów MZKiD”. Prace ukazują szerokie spektrum tematów, technik, stylistyki i języka plastycznego artystów włocławskich w latach 1945-2000. Więcej. Wystawa będzie dostępna dla odwiedzających do 5 kwietnia 2020 r.


W sobotę (30 listopada) w Muzeum Historii Włocławka przy ul. Szpichlernej 19 odbędzie się spotkanie promujące książkę „Archeologiczne zabytki Pomorza i Kujaw. Województwo kujawsko-pomorskie” autorstwa Piotra Kalki i Jarosława Ellwarta. Więcej.

 

W sobotę (30 listopada) zapraszamy do Dworu Artusa w Toruniu na 20-lecie chóru Astrolabium.  Podczas jubileuszowego koncertu usłyszymy Five hebrew love songs, Song Of the Universal i Mistango - Misa A Buenos Aires. Więcej.

 

W niedzielę (1 grudnia) Galeria Wozownia zaprasza na oprowadzanie po dwóch nowych wystawach: „Missing” Diany Fiedler oraz „Podniebniki” Aleksandry Sojak-Borodo. Prace Diany Fiedler dotykają problematyki szeroko rozumianej inności i obcości oraz niejednoznacznej tożsamości. Więcej. Tematem drugiej wystawy są wieżowce. Jak wyjaśnia sama autorka pragnie w swoich pracach połączyć bloki i niebo. Więcej. Obie wystawy będzie można odwiedzać do 22 grudnia.

 

Opera Nova w Bydgoszczy, Filharmonia Pomorska, Muzeum Etnograficzne w Toruniu, Książnica Kopernikańska, Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku i Galeria Wozownia są instytucjami kultury samorządu województwa kujawsko-pomorskiego.

 

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA