Zamknij

Sukces naszych zawodników na Mistrzostwach Świata w Dosze

08:38, 08.10.2019 Aktualizacja: 08:43, 08.10.2019
Skomentuj

W niedziele zakończyły się trwające od 27 września Mistrzostw Świata w Lekkiej Atletyce Doha 2019. Kujawsko-Pomorskie reprezentowało troje zawodników: Iga Baumgart-Witan (BKS Bydgoszcz), Marcin Lewandowski i Paweł Wojciechowski (obaj CWZS Zawisza Bydgoszcz).

Najwięcej emocji i radości przyniósł nam ostatni dzień zawodów. Najpierw Marcin Lewandowski zdobył brązowy medal w biegu 1500 m, ustanawiając nowy rekord Polski na tym dystansie (wynik 3:31:46). Kilkadziesiąt minut później sztafeta kobiet 4x400 m, w składzie Iga Baumgart-Witan, Patrycja Wyciszkiewicz, Małgorzata Hołub-Kowalik i Justyna Święty-Ersetic, zajęła drugie miejsce (za Amerykankami), ustanawiając również nowy rekord kraju czasem 3:21:89.

Reprezentacja Polski na mistrzostwach świata w Doha zdobyła sześć medali:

złoto – Paweł Fajdek, rzut młotem
srebro – Iga Baumgart-Witan, Patrycja Wyciszkiewicz, Małgorzata Hołub-Kowalik oraz Justyna Święty-Ersetic, Anna Kiełbasińska (eliminacje), sztafeta 4x400 metrów, nowy rekord Polski
srebro – Joanna Fiodorow, rzut młotem
brąz – Wojciech Nowicki, rzut młotem
brąz – Piotr Lisek, skok o tyczce
brąz – Marcin Lewandowski, 1500 metrów, nowy rekord Polski

Klasyfikację medalową wygrali Amerykanie którzy zdobyli 29 medali (14-11-4). Na drugim miejscu znalazła się Kenia z 11 medalami (5-2-4), trzecia lokata przypadła Jamajce - 11 medali (3-5-3).

Materiał: Departament Sportu i Turystyki