Zamknij
REKLAMA

Wsparcie na rzecz rodzin

11:01, 12.06.2019 |
Skomentuj
REKLAMA

Ponad 160 tysięcy złotych z budżetu województwa trafiło w tym roku na realizację programów propagujących walkę z uzależnieniami i patologiami w rodzinach, a także projektów wspierających rodziny w pełnieniu funkcji rodzicielskich. Zarząd województwa rozstrzygnął dwa konkursy przeznaczone dla organizacji pozarządowych, które realizują projekty przeciwdziałania przemocy w rodzinie i wsparcia dla rodzin z dziećmi.

- To pieniądze na działania interwencyjne i wspierające dla rodzin z dysfunkcjami, rodzin zmagających się z problemem przemocy domowej, a także na działania służące wzmacniania potencjału  rodziny i rozwojowi umiejętności wychowawczych i rodzicielskich – mówi marszałek Piotr Całbecki.

 

W ramach konkursu „Przeciwdziałanie przemocy w rodzinie” wsparcie trafi między innymi na realizację różnego rodzaju programów pomocowych, akcji edukacyjnych, zajęć terapeutycznych i poradnictwa. Na ten cel przeznaczyliśmy 40 tysięcy złotych. Wsparcie otrzymają między innymi toruńskie Stowarzyszenie Dzieciom i Młodzieży Wędka im. każdego Człowieka, włocławski oddział PCK i bydgoska Fundacja Wyjść z Cienia.

Lista dofinansowanych projektów

Na działania na rzecz wsparcia rodzin w pełnieniu ich funkcji rodzicielskich  przeznaczyliśmy 120 tysięcy złotych. Wśród  organizacji, które otrzymały dotacje na organizację grup wsparcia, warsztatów i zajęć są między innymi grudziądzka poradnia Specjalistyczna Pomoc Rodzicom Nadzieja, toruńska fundacja Archipelag Inicjatyw, Stowarzyszenie Dorośli Dzieciom w powiecie sępoleńskim i Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej.

Lista dofinansowanych projektów

Materiał: Beata Krzemińska, rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA