Zamknij
REKLAMA

RPO na ścieżki rowerowe.

15:25, 09.01.2019 |
REKLAMA
Skomentuj

W połowie stycznia rusza kolejny konkurs w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego, w którym między innymi samorządy lokalne mogą uzyskać dofinansowanie na budowę ścieżek rowerowych. Do tej pory w obecnej perspektywie RPO przekazaliśmy środki na utworzenie 39 ścieżek rowerowych o łącznej długości blisko 150 kilometrów.

- Rower to nie tylko sposób na aktywny wypoczynek, ale też tani i praktyczny środek komunikacji, z którego mieszkańcy regionu korzystają coraz częściej. Bezpieczne i wygodne ścieżki zachęcają, by wybrać rower jako alternatywę dla samochodu. Dlatego też przygotowaliśmy kolejny już konkurs, w którym można uzyskać dofinansowanie na budowę ścieżek rowerowych – tłumaczy marszałek Piotr Całbecki.

Wnioski o dofinansowanie mogą składać też związki jednostek samorządu terytorialnego, stowarzyszenia jednostek samorządu terytorialnego i samorządowe jednostki organizacyjne. Projekty mogą obejmować budowę i przebudowę ścieżek rowerowych, a kwota przeznaczona na dofinansowanie to 4,3 mln złotych. Konkurs trwa od 14 do 25 stycznia. Więcej informacji na stronie mojregion.eu.

W najbliższym czasie powinniśmy poznać także wyniki naborów w trzech konkursach RPO, dotyczący ścieżek rowerowych. Do podziału między samorządy lokalne jest w sumie 32 miliony złotych. Szczegóły tutaj, tutaj oraz tutaj.

Więcej informacji o inwestycjach w ścieżki rowerowe w materiale: „Nowe 150 kilometrów tras dla rowerzystów”.

Materiał: Beata Krzemińska, rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© e-chelmno.pl | Prawa zastrzeżone