Zamknij

W Kujawsko-Pomorskiem przybywa miejsc służących aktywności fizycznej.

09:59, 09.01.2019 Aktualizacja: 15:21, 09.01.2019
Skomentuj

Nowe boiska, siłownie zewnętrzne i strefy aktywności – w regionie wybudowano lub doposażono 36 ogólnodostępnych, bliskich mieszkańcom obiektów i miejsc sportowo-rekreacyjnych. Wszystko dzięki realizacji marszałkowskiego programu rozwoju małej infrastruktury sportowej w województwie kujawsko-pomorskim, którego pierwszą edycję zakończymy w roku 2019.

- Nasz program „Kujawsko-Pomorska Mała Infrastruktura Sportowa” realizujemy z myślą o budowie niewielkich obiektów o różnorodnym przeznaczeniu. Powstają tam, gdzie miejsc do uprawiania sportu i zwykłej aktywności ruchowej po prostu brakuje. Zależy nam, by budowa takiej infrastruktury była odpowiedzią na konkretne potrzeby lokalnej społeczności – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Nabór wniosków do programu dla samorządów lokalnych odbył się w maju. W tegorocznej, pilotażowej edycji programu do rozdysponowania było 480 tysięcy złotych. Zarząd województwa wytypował do dofinansowania inwestycje 42 samorządów. Uroczyste wręczenie umów o wsparcie na realizację projektów od było się we wrześniu 2018 roku.

Dzięki realizacji projektów w regionie pojawiły się nowe strefy aktywności fizycznej. Do tej pory zrealizowano 36 z planowanych 42 przedsięwzięć. W Toruniu powstała siłownia typu street workout, w Grudziądzu przy Szkole Podstawowej nr 8 wybudowano boisko do piłki nożnej, a przy włocławskiej Szkole Podstawowej nr 23 – siłownię zewnętrzną. Wśród zrealizowanych przedsięwzięć są także nowe miejsca sportowo-rekreacyjne powstałe w Nielubiu (gmina Ryńsk, powiat wąbrzeski), rozbudowa bazy sportowej nad Jeziorem Chodeckim (gmina Chodecz, powiat włocławski) oraz ogrodzenie mini boiska do gry w piłkę nożną w gminie Pruszcz (powiat świecki).

Program „Kujawsko-Pomorska Mała Infrastruktura Sportowa” to kolejny element zakrojonego na szeroką skalę i realizowanego od lat marszałkowskiego Programu Rozbudowy Bazy Sportowej w Województwie Kujawsko-Pomorskim. Wsparcie ze środków unijnych, budżetu województwa, a także ministerialnego Funduszu rozwoju Kultury Fizycznej trafiło dotąd na budowę setek małych i dużych obiektów sportowych – orlików, hal sportowych, basenów i boisk.

Mała infrastruktura sportowa w regionie:

480 tysięcy złotych na realizację projektów,
36 zrealizowanych projektów w 2018 roku,
40 tysięcy złotych – najwyższa wartość przyznanego dofinansowania dla projektu budowy wielofunkcyjnego obiektu sportowego w Wąwelnie (powiat sępoleński),
21 nowych siłowni zewnętrznych,
8 pobudowanych lub zrewitalizowanych boisk,
13 nowych miejsc sportowo-rekreacyjnych i stref aktywności.

 

Materiał: Beata Krzemińska

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%