Zamknij
REKLAMA

Dzień z doradztwem zawodowym w Zespole Szkół w Unisławiu

09:20, 28.09.2018 |
REKLAMA
Skomentuj

 27 września 2018 pośrednik pracy i doradca zawodowy z Młodzieżowego Centrum Kariery w Chełmnie wzięli udział w Dniu Doradztwa Zawodowego zorganizowanym przez Zespół Szkół w Unisławiu.

W ramach wspomnianego przedsięwzięcia doradca zawodowy z Młodzieżowego Centrum Kariery w Chełmnie Barbara Dziubak poprowadziła spotkania informacyjne dla  gimnazjalistów dotyczące wyboru szkoły i zawodu. Zajęcia miały na celu uświadomienie młodzieży, że odpowiednie planowanie dalszej edukacji i wybór zawodu to niezwykle istotna decyzja życiowa, niosąca za sobą określone konsekwencje. Młodzież wykonała testy zainteresowań zawodowych, chętnie uczestniczyła w ćwiczeniach dających możliwość rozpoznania własnych wartości, mocnych stron i umiejętności. Predyspozycje i preferencje zawodowe skonfrontowano z potrzebami lokalnego rynku pracy, wiedzą o zawodach i osobistymi przekonaniami uczniów. Spotkanie to było doskonałą okazją do nawiązania dalszej współpracy ze szkołą oraz promocji działań MCK w Chełmnie.

Pośrednik pracy Magdalena Mrozek informowała młodzież uczącą się w Szkole Branżowej I stopnia o realiach rynku pracy i oczekiwaniach pracodawców, rejestrowała osoby zainteresowane podjęciem zatrudnienia. Zapoznała klientów z nowoczesnymi metodami rekrutacji. Klasy uczące się w Liceum Ogólnokształcącym trenowały pracę w grupie, kreatywność, autoprezentację i przedsiębiorczość tworząc w ramach zajęć plany przyszłego biznesu w branży muzycznej.

Spotkanie to było doskonałą okazją do nawiązania dalszej współpracy ze szkołą oraz promocji działań MCK w Chełmnie.

 

Opracowanie: MCK w Chełmnie

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© e-chelmno.pl | Prawa zastrzeżone