Zamknij
REKLAMA
REKLAMA
1
12:27, 01.08.2021
Powiatowy Szpital w Aleksandrowie Kujawskim uruchomił zupełnie nowy oddział anestezjologii i intensywnej opieki medycznej, z rozwiązaniami funkcjonalnymi i wyposażeniem zgodnymi z aktualnymi standardami w tej dziedzinie. Inwestycję przeprowadzono dzięki wsparciu w ramach marszałkowskiego pakietu antykryzysowego. Uroczystość otwarcia odbyła się dziś (30 lipca), z udziałem gospodarza województwa.
11:08, 31.07.2021
To skromna i bardzo pogoda osoba, którą cechuje duża ciekawość świata - Urszula Kowalska, pensjonariusza Domu Seniora "Ułan" w Grudziądzu dołączyła do grona najstarszych mieszkańców regionu uhonorowanych Medalem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Unitas Durat Palatinatus Cuiaviano-Pomeraniensis. Wizytę stulatce złożył w czwartek (29 lipca) wicemarszałek Zbigniew Sosnowski.
15:43, 30.07.2021
Recital organowy Dawida Wesołowskiego w ramach trwającego w Toruniu 25. Międzynarodowego Festiwalu Nova Muzyka i Architektura, występy kabaretowe i spotkanie z laureatem literackiej nagrody „Nike” Andrzejem Stasiukiem podczas Artus Festival, a dla miłośników tradycji ludowej piknik „Życie w pałuckiej zagrodzie” w Muzeum Archeologicznym w Biskupinie – to tylko część wydarzeń, na które zapraszają kujawsko-pomorskie instytucje kultury.
1
16:59, 29.07.2021
Dziś (29 lipca) w Urzędzie Marszałkowskim podpisano porozumienia, które pozwolą na rozpoczęcie prac nad dokumentacją niezbędną dla realizacji obwodnic Chełmży oraz Łysomic w powiecie toruńskim. Razem z tymi zadaniami samorząd województwa przygotowuje się do budowy łącznie 14 tego typu inwestycji w naszym regionie.
11:16, 29.07.2021
Wakacje w pełni. Nie brakuje chętnych do spędzenia tego czasu na łonie natury. Las, jezioro, namioty, zbiórki, podchody i wieczorne muzykowanie przy ognisku – to przepis na idealny harcerski biwak. Wczoraj (28 lipca) marszałek Piotr Całbecki odwiedził druhny i druhów bydgoskiego hufca podczas ich obozu w Białej (powiat tucholski).
09:06, 29.07.2021
W akompaniamencie policyjnej orkiestry wzniósł się dziś (28 lipca) sztandar Komendy Wojewódzkiej Policji - w Bydgoszczy uroczyście obchodzono święto garnizonu kujawsko-pomorskiego. Funkcjonariuszy w naszym regionie od lat wspiera samorząd województwa, dofinansowując m.in. zakupy służbowych samochodów i niezbędnego sprzętu. W dzisiejszym wydarzeniu udział wziął wicemarszałek Zbigniew Ostrowski.
08:48, 29.07.2021
Marszałek Piotr Całbecki odwiedził we środę (28 lipca) plac budowy Centrum Czynnej Ochrony Przyrody Wdeckiego Parku Krajobrazowego. Instytucja, która będzie zapleczem edukacyjnym Wdeckiego Parku Krajobrazowego, powstaje w Tleniu (powiat świecki) z udziałem środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020. 
13:30, 28.07.2021
Siedmiokilometrowy odcinek drogi wojewódzkiej nr 563, prowadzący ze Stępowa (powiat rypiński) go granicy z województwem mazowieckim, zostanie gruntownie zmodernizowany. Dziś (28 lipca) w Urzędzie Marszałkowskim z udziałem marszałka Piotra Całbeckiego i wicemarszałka Zbigniewa Sosnowskiego podpisano umowę z wykonawcą. W planach modernizacja pozostałego fragmentu trasy ze Stępowa do Rypina. Rozpoczęły się także prace projektowe obwodnicy miasta.
10:14, 28.07.2021
Pasztety i kiełbasy, sery, syropy, powidła, galaretki oraz miody – te i wiele innych regionalnych przysmaków prosto od producentów z Kujaw i Pomorza można nabyć w sklepie internetowym www.lokalna-zywnosc.pl.  W ofercie blisko 200 różnych produktów. Zamówienia można składać do poniedziałku (2 sierpnia). Odbiór w czwartek (5 sierpnia) w punkcie podawczo-kancelaryjnym przed głównym wejściem do Urzędu Marszałkowskiego przy placu Teatralnym, budynku Urzędu przy ulicy Skłodowskiej-Curie w Toruniu lub w Auli UMK.
10:04, 28.07.2021
Marszałkowskie stypendystki sportowe Marta Wieliczko z Klubu Wioślarskiego Wisła Grudziądz i Katarzyna Zillmann – Akademicki Związek Sportowy Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu wraz z Marią Sajdak i Agnieszką Kobus-Zawojską wywalczyły srebrny medal w olimpijskim finale wioślarskich czwórek podwójnych.
10:11, 27.07.2021
Wielki korowód dożynkowy ulicami starego miasta, przegląd kapel ludowych, kiermasze z dobrym jedzeniem i ludowym rękodziełem, a do tego Golec uOrkiestra, L.U.C. i Rebel Babel oraz party pod chmurką na plenerowej scenie na Jordankach – tegoroczne dożynki wojewódzkie odbędą się tym razem w Toruniu. Rozpoczynamy odliczanie do ostatniego weekendu wakacji!
14:05, 26.07.2021
Przystępując do prac nad programem regionalnym nowej perspektywy, podsumowujemy nasz Regionalny Program Operacyjny (RPO) 2014-2020. Kolejna unijna siedmiolatka była w Kujawsko-Pomorskiem czasem intensywnej modernizacji, podnoszenia poziomu życia i odrabiania dystansu do najbardziej rozwiniętych europejskich regionów.
10:09, 26.07.2021
Zapraszamy do udziału w przygotowanym przez Urząd Marszałkowski programie profilaktyki i wczesnego wykrywania nowotworów jelita grubego. Nie obowiązuje rejonizacja, więc każdy z mieszkańców regionu może wybrać dla siebie dowolną z siedemnastu proponowanych placówek w całym województwie. W ramach programu przebadamy łącznie 25 tysięcy osób.
16:25, 23.07.2021
Gościem marszałka Piotra Całbeckiego był dziś (23 lipca) ambasador Hiszpanii Francisco Javier Sanabria Valderrama. Tematem spotkania, w którym uczestniczył też przewodniczący marszałkowskiej rady ds. rozwoju szlaku św. Jakuba ks. prof. Piotr Roszak, były niedzielne uroczystości związane z erygowaniem sanktuarium św. Jakuba Apostoła w Toruniu. Gospodarz naszego województwa jest przewodniczącym Europejskiej Federacji Dróg Świętego Jakuba.
11:34, 23.07.2021
W czternastowiecznym zamku krzyżackim w Świeciu nad Wisłą od roku trwają intensywne prace, dzięki którym  ten cenny zabytek odzyskuje dawny wygląd. Oprócz niezbędnych remontów odtwarzane są także detale architektoniczne budynku.
REKLAMA