Zamknij
REKLAMA
REKLAMA
20:54, 27.11.2020
Prawie 20 metrów wysokości mierzy choinka, która stanie przed gmachem Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu. Dziś (27 listopada) marszałkowi Piotrowi Całbeckiemu w wyborze drzewka w lesie pod Raciniewem w powiecie chełmińskim pomagały dzieci z gminy Unisław. Świerk trafi do Torunia w przyszłym tygodniu.
14:29, 27.11.2020
Spektakl Opery Nova i wystawa Helmuta Newtona udostępnione w sieci. Na te i inne wydarzenia dostępne on-line zapraszamy w ramach cotygodniowych spotkań z kulturą.
13:28, 27.11.2020
Podczas poniedziałkowej (30 listopada) sesji sejmiku spodziewane jest przyjęcie stanowiska w sprawie ustanowienia roku 2021 Rokiem Doktor Wandy Błeńskiej, toruńskiej lekarki, członkini podziemnej Armii Krajowej w czasie drugiej wojny światowej, która przez 43 lata leczyła trędowatych w ośrodku misyjnym Ugandzie. Obrady w trybie zdalnym, transmisja online na www.kujawsko-pomorskie.pl, początek godz. 10.  
12:48, 27.11.2020
Wicemarszałek Zbigniew Ostrowski uczestniczył wczoraj (26 listopada) w odbywającym się online posiedzeniu Konwentu Marszałków Województw RP. Gospodarzem spotkania, po raz trzeci w tym roku, jest województwo lubuskie. Motywem przewodnim obrad są sytuacja epidemiologiczna kraju oraz rządowy plan przeciwdziałania pandemii, jak również wymiana doświadczeń w zakresie organizacji szpitali tymczasowych i roli szpitali koordynujących.
10:58, 26.11.2020
Marszałek Piotr Całbecki objął na najbliższe pół roku współprzewodnictwo Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego (KWRiST). Gremium, którego drugim współprzewodniczącym jest reprezentujący stronę rządową minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński, na wczorajszym (25 listopada) posiedzeniu zajmowało się m.in. podziałem przyszłorocznej subwencji oświatowej i ponadtrzystumilionowej tegorocznej rezerwy subwencji, która zostanie podzielona między gminy, powiaty i województwa o najniższych dochodach per capita.    
09:23, 26.11.2020
Pasztety i kiełbasy z gęsiny, kacze tuszki, domowe pierogi, okrasy, marynowane grzyby, konfitury i powidła – te i wiele innych regionalnych przysmaków do nabycia na „wirtualnym ryneczku” – internetowej platformie zakupowej, dzięki której można bez wychodzenia z domu kupić swojskie wyroby prosto od lokalnych producentów. W ofercie ponad 160 różnych produktów, które polecamy na święta Bożego Narodzenia.
09:07, 26.11.2020
Ewa Makula, wieloletnia flecistka Opery Nova, nauczycielka i wychowawca wielu pokoleń muzyków, założycielka i dyrygent Orkiestry Muzyków Bydgoskich EMBand została uhonorowana marszałkowskich medalem Unitas Durat Palatinatus Cuiaviano-Pomeraniensis, który wręczony zostanie artystce podczas lutowego koncertu jubileuszowego. A we wtorek (24 listopada), podczas spotkania w Operze Nova w Bydgoszczy, otrzymała podziękowania i nagrodę finansową zarządu województwa kujawsko-pomorskiego, która jest wyrazem uznania dla sześćdziesięcioletniej pracy twórczej.
07:52, 26.11.2020
Marszałek Piotr Całbecki ogłosił dziś (25 listopada) zakres i zasady wsparcia samorządu województwa dla branży gastronomicznej i branży fitness. Placówki gastronomiczne oraz ośrodki budowania formy i poprawy kondycji fizycznej będą się mogły ubiegać o granty na utrzymanie lub przywrócenie miejsc pracy oraz pożyczki udzielane na weksel in blanco. Przygotowujemy też kampanię promującą kupowanie jedzenia na wynos.
10:25, 25.11.2020
Aktywność fizyczna nie ma barier wiekowych – o dobrą kondycję i zdrowie należy dbać w każdym wieku. Do codziennych ćwiczeń namawia Otylia Jędrzejczak, która wspólnie z mistrzyniami sportu organizuje cykl zajęć edukacyjno-sportowych dla nastolatek, ich mam i babć. Pierwsze takie spotkanie odbyło się wczoraj (24 listopada) w Bydgoszczy.
09:21, 25.11.2020
Samorząd województwa zaangażował już 50 milionów złotych w działania antykryzysowe na rzecz służby zdrowia w całym regonie. Dedykowana placówkom i służbom medycznym część wojewódzkiego pakietu antycovidowego, wartości ponad 130 milionów złotych, obejmuje zakupy sprzętu i środków ochrony osobistej dla szpitali, niezbędne inwestycje w placówkach i testy przesiewowe dla personelu medycznego.
18:02, 23.11.2020
Najbardziej zaangażowanym, rzetelnym, ofiarnym i twórczym w działaniach na rzecz drugiego człowieka zarząd województwa przyznał Stalowe Anioły – doroczne nagrody dla osób wyróżniających się w działalności społecznej. Tym razem przyznano piętnaście nagród – jedenaście indywidualnych i cztery zbiorowe – oraz jedno wyróżnienie. Gratulujemy!
15:26, 23.11.2020
„Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych” – z głębokim żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Andrzeja Owczarza, naczelnika Wydziału Rozwoju Obszarów Wiejskich w Departamencie Rolnictwa i Geodezji Urzędu Marszałkowskiego, byłego dyrektora Kujawsko-Pomorskiego Oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Toruniu. Żegnamy wyjątkowego człowieka, pełnego ciepła i empatii, osobę wielkiego serca.
2
10:56, 23.11.2020
W ciągu ostatnich lat kujawsko-pomorska wieś bardzo się zmieniła. Małe miejscowości nie przypominają tych sprzed 20 lat. Rozwój infrastruktury, tworzenie miejsc sprzyjających społecznej integracji i rekreacji sprawiają, że wsie zamieszkuje coraz więcej ludzi. To zasługa lokalnych samorządów, które dbają o rozwój swoich małych ojczyzny, wykorzystując w tym celu m.in. środki samorządu województwa.
10:49, 23.11.2020
Czym są i jak działają organizacje pozarządowe? Jak poprawnie napisać opowiadanie? Co kryje się pod pojęciem kolonializmu? Jak dokonać rozbioru gramatycznego zdania? – odpowiedzi na te i wiele innych pytań przyniosą popołudniowe spotkania z Kujawsko-Pomorską Szkołą Internetową. Przedstawiamy plan zajęć w tym tygodniu.
10:34, 20.11.2020
Marszałek Piotr Całbecki uczestniczy dziś (20 listopada) w debacie na temat gospodarowania zasobami wodnymi w kontekście europejskiej strategii adaptacji do zmian klimatycznych i Europejskiego Zielonego Ładu. W spotkaniu, które odbywa się online, uczestniczą też członkowie Parlamentu Europejskiego, Organizacji Narodów Zjednoczonych ds. Wyżywienia i Rolnictwa, niemieckiej prezydencji Unii Europejskiej oraz sieci europejskich organizacji ekologicznych. Transmisja od godz. 10.
REKLAMA