Zamknij
REKLAMA

REKLAMA
11:16, 02.04.2020
Obchodzimy 15. rocznicę śmierci Jana Pawła II, wielkiego Polaka, patrona województwa kujawsko-pomorskiego. Dziś (2 kwietnia) w rocznicę jego śmierci marszałek województwa Piotr Całbecki złoży  kwiaty pod toruńskim pomnikiem świętego. O godzinie 21.37 na ścianie budynku Urzędu Marszałkowskiego wyświetlony zostanie symboliczny znak pamięci o Janie Pawle II. Zachęcamy wszystkich do wspólnej modlitwy i  wystawienia w oknach zapalonych świec.
10:27, 02.04.2020
Obecne trudne warunki nie sparaliżowały pracy Kujawsko-Pomorskiego Funduszu Pożyczkowego (KPFP). Ta marszałkowska spółka działa i obsługuje klientów – zarówno tych, którzy już wzięli pożyczkę, jak i tych, którzy dopiero o tym myślą lub przygotowują wnioski pożyczkowe. Mimo niepewnej gospodarczej sytuacji wielu przedsiębiorców wyraża zainteresowanie pożyczkami na rozwój i inwestycje, a także pożyczkami obrotowymi. Pojawiają się także zapytania dotyczące pożyczek na uruchomienie działalności gospodarczej.
13:51, 01.04.2020
Do Wielkanocy pozostało 12 dni. Podczas poszukiwań produktów na świąteczne stoły, sięgnijmy po te, które oferują regionalni przedsiębiorcy. W tym trudnym okresie nasze wsparcie jest im szczególnie potrzebne, dlatego zapraszamy do udziału w akcji „poMOCNY Koszyk Wielkanocny” Kujawsko-Pomorskiej Organizacji Turystycznej. Honorowy patronat nad inicjatywą objął marszałek Piotr Całbecki.
10:47, 01.04.2020
Związany z marszałkowską administracją naszego województwa wybitny polski chemik profesor Bogusław Buszewski, jako pierwszy w historii naukowiec Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, został członkiem zwyczajnym Europejskiej Akademii Nauki i Sztuki.
09:43, 31.03.2020
Aktorzy, instruktor teatralny, dramaturg, kierownik pracowni krawieckiej i plastycznej, a także pracujący na rzecz kujawsko-pomorskich scen cenieni fachowcy innych dziedzin – tegoroczne nagrody teatralne marszałka województwa przyznano jedenaściorgu zasłużonym dla teatru osobom. Ze względu na obecną sytuację uroczysta gala wręczenia nagród nie odbędzie się.
11:30, 30.03.2020
Osiemdziesiąt starszych osób, podopiecznych powstałych ze wsparciem z naszego Regionalnego Programu Operacyjnego dziennych domów opieki w Górznie w powiecie brodnickim i Przysieku w powiecie toruńskim, otrzymuje do domów bezpłatne gorące posiłki, a od kilku dni także zamówione zakupy i leki. To skutek rozwiązań, które przyjęliśmy na czas epidemii COVID-19. Rekomendujemy je wszystkim podmiotom prowadzącym tego rodzaju projekty.
20:08, 29.03.2020
Lekcje prowadzone w Kujawsko-Pomorskiej Szkole Internetowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego cieszą się coraz większą popularnością. Do tej pory odnotowaliśmy ponad 400 tysięcy wyświetleń. Przed ekranami zasiadają uczniowie nie tylko z naszego województwa, ale też z kraju i zagranicy.
16:23, 27.03.2020
Samorząd województwa uruchomił dwa ośrodki wytchnieniowe, dedykowane białemu personelowi pięciu kujawsko-pomorskich szpitali znajdujących się na pierwszej linii walki z epidemią. – Chcemy, by służyły tym, którzy codziennie narażają zdrowie i życie by służyć innym – podkreśla marszałek Piotr Całbecki. Zapraszamy.
10:52, 27.03.2020
Urząd Marszałkowski koordynuje redystrybucję masek przeciwwirusowych, których produkcję uruchomiły kilka dni temu Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych (TZMO). Pierwsze 10 tysięcy, zgodnie z najpilniejszymi potrzebami, trafia właśnie do pięciu największych miast województwa oraz starostw powiatowych w całym regionie. Samorządy lokalne wyposażą w nie m.in. pracowników służby zdrowia i opieki społecznej oraz obsługę transportu publicznego.
10:33, 27.03.2020
Ulice kujawsko-pomorskich miast i miasteczek opustoszały. Mieszkańcy, zgodnie z zaleceniami, pozostają w domu, w związku z epidemią COVID-19.
10:20, 26.03.2020
Z myślą o osobach starszych, które w obecnej sytuacji pozostają w domach, przygotowaliśmy kolejny projekt. Jeśli posiadają Państwo ciekawe publikacje, którymi chcecie podzielić się z seniorami, prosimy o pozostawienie ich w kartonach, które od wczoraj (25 marca) stoją przed Urzędem Marszałkowskim w Toruniu, a od dzisiaj (26 marca) przed przedstawicielstwami w innych miastach. Przypominamy, aby książki przynosić tylko przy okazji wyjścia do sklepu czy apteki bądź spaceru z psem.
11:03, 25.03.2020
W związku z epidemią zamknięto kina, muzea, teatry, odwołano lub przełożono koncerty, spotkania i  eventy. Dla pozostający w domach mamy alternatywę - spotkania z kulturą online. Marszałkowskie jednostki kultury oferują m.in. wirtualny spacer po teatrze i muzeach, audycje poświęcone wystawom prac malarskich, lekturę ciekawych artykułów i wywiadów o sztuce, historii, etnografii i dawnych rzemiosłach.
13:00, 24.03.2020
Podległy marszałkowi województwa Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w obliczu epidemii szczególną uwagę poświęca osobom starszym, zwłaszcza tym, które mieszkają samotnie. Obecnie koordynuje pomoc dla ponad pół tysiąca takich osób. Cały czas działają też adresowana do seniorów i ich rodzin infolinia i profil facebookowy Regionalnego Centrum Informacji Senioralnej.
14:55, 23.03.2020
Maseczki ochronne dla mieszkańców regionu, które przekażemy samorządom lokalnym, i ośrodki wytchnieniowe dla walczących z epidemią - Urząd Marszałkowski inicjuje i realizuje kolejne projekty mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom naszego regionu.
12:18, 23.03.2020
Tak jak w prawdziwej szkole, od poniedziałku prowadzimy już drugi tydzień lekcji online. Są też zmiany. Poza ósmoklasistami i tegorocznymi maturzystami, do udziału w zajęciach zapraszamy uczniów klas od IV do VII oraz wszsytkich licealistów. Uruchomiliśmy także internetowe wsparcie psychologiczne. właśnie trwa lekcja z pedagogiem. 
© e-chelmno.pl | Prawa zastrzeżone