Zamknij
REKLAMA

REKLAMA
10:53, 24.02.2020
Gościem dzisiejszej (24 lutego) sesji sejmiku jest dyrektor marszałkowskiego Centrum Onkologii w Bydgoszczy prof. Janusz Kowalewski, który odbiera oficjalne gratulacje marszałka Piotra Całbeckiego i przewodniczącej sejmiku województwa Elżbiety Piniewskiej. Szef CO zdobył tytuł Menedżera Roku w Ochronie Zdrowia, a kierowana przez niego lecznica jest aktualnie najlepszym szpitalem w Polsce.
1
10:18, 24.02.2020
Trudne doświadczenia z czasów wojny były dla niej ważną lekcją pokory i wrażliwości na krzywdę innych. Dziś stuletnia Marianna Bajek, mieszkanka Włościborza w powiecie sępoleńskim, z wdzięcznością za każdy przeżyty dzień opowiada o losach swoich i rodziny. W piątek (21 lutego) otrzymała medal Unitas Durat Palatinatus Cuiaviano-Pomeraniensis, którym honorujemy najstarszych mieszkańców naszego regionu, świadków odradzającej się ojczyzny.
10:01, 24.02.2020
Dwadzieścia oznakowanych samochodów osobowych klasy średniej zakupi Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy dzięki dotacji w wysokości miliona złotych z budżetu samorządu województwa kujawsko-pomorskiego. Dziś (24 lutego) podczas sesji sejmiku podpisanie umowy w tej sprawie.
11:39, 23.02.2020
W tym roku marszałek województwa Piotr Całbecki przyznał wyróżnienia piętnastu przewodnikom. Wśród grona nagrodzonych znalazła się Jolanta Jaszczak z Koła Przewodników PTTK w Chełmnie. W programie uroczystości związanych ze Świętem Przewodników znalazły się m.in. wręczenie wyróżnień zasłużonym przewodnikom, prelekcja „Skarby Kruszwicy” oraz występ artystyczny kruszwickiej młodzieży z Centrum Kultury Ziemowit.
11:11, 22.02.2020
Posiadają szeroką wiedzę historyczną, geograficzną i przyrodniczą, z pasją opowiadają o naszym regionie, stając się jego ambasadorami. W sobotę (22 lutego) w Kruszwicy w ramach wojewódzkich obchodów Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego zasłużeni przewodnicy z regionu odbiorą podziękowania marszałka województwa i odznaki Zarządu Głównego PTTK w Warszawie.
13:11, 21.02.2020
W poniedziałek (24 lutego) XIV sesja Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Dyrektor Centrum Onkologii w Bydgoszczy prof. Janusz Kowalewski odbierze oficjalne gratulacje marszałka i przewodniczącej sejmiku za zdobycie prestiżowego tytułu Menedżera Roku w Ochronie Zdrowia 2019 (więcej: Laur Menedżera Roku w medycynie dla prof. Kowalewskiego).
12:13, 21.02.2020
Masz zepsuty rower albo niepotrzebne zasłony czy filiżanki? Nie wiesz jak naprawić rozklejone krzesło? Może masz jeszcze sprawne rzeczy ale nie wiesz co z nimi zrobić? Odwiedź Kawiarenkę Naprawczą Stajnia, która powstała na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego na terenie Szkoły Leśnej na Barbarce w Toruniu. Można tam zostawić uszkodzone przedmioty, by zyskały „drugie życie”, a także naprawić swoje rzeczy przy udziale ekspertów podczas warsztatów tematycznych.
10:50, 20.02.2020
Marszałek Piotr Całbecki jest dziś (20 lutego) w Brukseli gospodarzem spotkania konsultacyjnego w sprawie dwóch ważnych aktów prawa Unii Europejskiej, kluczowych dla unijnej polityki w dziedzinie ochrony wód i bezpieczeństwa przeciwpowodziowego. Komisja Środowiska, Zmiany Klimatu i Energii Komitetu Regionów (ENVE), w której pan marszałek zasiada, powierzyła mu obowiązki sprawozdawcy przygotowywanej w KR opinii w tej sprawie.
10:16, 20.02.2020
Na bezpłatne poznawanie znanych i tych mniej popularnych atrakcji turystycznych Kujaw i Pomorza zaprasza marszałek Piotr Całbecki. Dla mieszkańców przygotowaliśmy aż 151 propozycji, jest więc z czego wybierać.
09:55, 20.02.2020
Pączki ziemniaczano-dyniowe, ruchańce drożdżowe, amoniaczki, pierniczki na różne sposoby a może ciasto marchewkowe? Na naszej regionalnej Liście Produktów Tradycyjnych znajduje się już 18 wyrobów piekarniczych i cukierniczych. W tłusty czwartek warto sięgnąć do tradycyjnych przepisów i przygotować niektóre z tych słodkości.
09:31, 20.02.2020
Premiera w Horzycy, spektakle w Operze Nova w Bydgoszczy i Pałacu Dąmbskich w Toruniu, koncerty w bydgoskiej Filharmonii Pomorskiej i Ośrodku Chopinowskim w Szafarni, wystawy w Galerii i Ośrodku Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu i Kujawsko-Pomorskim Centrum Kultury w Bydgoszczy, zabawa karnawałowa w toruńskim Muzeum Etnograficznym i korowód grup zapustnych we Włocławku to nasze propozycje na ostatni karnawałowy weekend z kulturą.
11:02, 19.02.2020
Renomowana polska firma Comarch, jedna z największych spółek informatycznych w kraju, przystępuje do modernizacji i rozbudowy systemu informacji przestrzennej (SIP) województwa kujawsko-pomorskiego. Efektem będą m.in. nowe e-usługi i aplikacje, w tym aplikacje mobilne. Przedsięwzięcie realizujemy w ramach finansowanego z naszego Regionalnego Programu Operacyjnego projektu Infostrada Kujaw i Pomorza 2.0. We wtorkowej (18 lutego) konferencji prasowej inaugurującej nowy etap projektu uczestniczyli wicemarszałek województwa Zbigniew Ostrowski i wiceprezes Comarchu Paweł Prokop.
2
10:19, 19.02.2020
Umowę RPO na 7 milionów odebrała wczoraj (18 lutego) państwowa spółka PKP Polskie Linie Kolejowe, która przystępuje do opracowanie dokumentacji projektowej przebudowy linii kolejowej nr 207 na odcinku Grudziądz – granica województwa. Łączna wartość wszystkich przekazanych dziś umów o dofinansowanie, z naszego Regionalnego Programu Operacyjnego i Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, wynosi 28 milionów złotych.
13:05, 18.02.2020
Przed laty społeczniczka i animatorka kultury, obecnie pełna pogody ducha 101-latka, podopieczna toruńskiego Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego prowadzonego przez siostry serafitki – pani Kamila Wysocka. Wczoraj (17 lutego) z rąk marszałka Piotra Całbeckiego odebrała medal Unitas Durat Palatinatus Cuiaviano-Pomeraniensis, którym honorujemy najstarszych mieszkańców naszego regionu, świadków odradzającej się ojczyzny.
10:34, 18.02.2020
W niedzielę (16 lutego) w bydgoskiej Filharmonii Pomorskiej odbył się wyjątkowy koncert. Jako soliści wystąpili najzdolniejsi młodzi laureaci konkursów muzycznych.
REKLAMA
© e-chelmno.pl | Prawa zastrzeżone