Zamknij
REKLAMA

REKLAMA
10:38, 16.08.2019
To już w następną niedzielę – kujawsko-pomorskie wojewódzkie święto plonów, zorganizowane wspólnie z diecezją włocławską, odbędzie się 25 sierpnia w Ciechocinku. W programie m.in. korowód dożynkowy, koncert strażackiej orkiestry dętej, gwiazdy kabaretu i sceny rockowej, a na koniec dyskoteka pod gwiazdami. Przed południem przed ciechocińską kolegiatą będzie można obejrzeć najpiękniejsze wieńce dożynkowe. Godzinowy program
10:04, 16.08.2019
Spływ szlakiem kajakowym, wycieczka po jeziorze rowerem wodnym, wyprawa łodzią na ryby – sposobów na spędzenie czasu wolnego nad wodą jest wiele. Z myślą o bezpieczeństwie osób wypoczywających nad jeziorami i rzekami powstała specjalna, bezpłatna aplikacja „Ratunek”, umożliwiająca lokalizację osoby poszkodowanej i szybką pomoc służb ratowniczych. Zachęcamy do jej pobrania.
10:11, 15.08.2019
15 sierpnia obchodzimy Święto Wojska Polskiego. Już wczoraj (14 sierpnia) rozpoczęli świętowanie żołnierze Garnizonu Inowrocław. Pozostałe uroczyste ceremonie odbędą się w czwartek między innymi w Toruniu, Bydgoszczy, Grudziądzu, Włocławku i Nakle nad Notecią.
17:16, 14.08.2019
Festiwal Harmonica Bridge oraz koncerty w Szafarni, toruńskim Dworze Artusa oraz w amfiteatrze nad Brdą w Bydgoszczy to nasze propozycje na najbliższe weekendowe spotkanie z kulturą.Zapraszamy także na imprezy odbywające się w ramach projektu "Wieś na weekend".
10:11, 14.08.2019
W niedzielę (11 sierpnia) rozpoczęła się trzecia edycja Festiwalu Wisły. Tegoroczne święto odbędzie się w: Toruniu, Włocławku, Ciechocinku, Osieku nad Wisłą oraz Obrowie i będzie połączone z okolicznościową imprezą – Flisem Obojga Narodów na pamiątkę 450-lecia Unii Lubelskiej. Festiwal wspiera finansowo samorząd województwa kujawsko-pomorskiego.
10:39, 13.08.2019
Rondo na zbiegu ulic Przelot i Gminnej w Toruniu nosi od dziś (12 sierpnia) imię Bohaterów Zadwórza. W uroczystości nadania imienia uczestniczył marszałek Piotr Całbecki.
10:01, 13.08.2019
Obecnie trwa kilka konkursów, w których można uzyskać dofinansowanie ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego, m. in. na wsparcie małych i średnich przedsiębiorstw, programy prozdrowotne w miejscu pracy, tworzenie nowych miejsc w przedszkolach, rozbudowę oświetlenia miejskiego, rewitalizację obszarów miejskich czy gospodarkę wodno-ściekową.
07:54, 13.08.2019
Dwanaście najlepszych europejskich lekkoatletycznych reprezentacji wystąpiło podczas Drużynowych Mistrzostw Europy, które odbywały się od piątku do niedzieli (9-11 sierpnia) na stadionie Zawiszy w Bydgoszczy. Najlepsi okazali się reprezentanci Polski, którzy wyprzedzili Niemców i Francuzów. Medale najlepszym lekkoatletom wręczał między innymi wicemarszałek Zbigniew Ostrowski. Organizację wydarzenia, które było najważniejszym punktem obchodów stulecia powstania Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, wsparł samorząd województwa kujawsko-pomorskiego.
17:48, 12.08.2019
Stuletnia mieszkanka Torunia, Helena Szymborska otrzymała w sobotę (10 sierpnia) z rąk radnej województwa Katarzyny Lubańskiej marszałkowski medal Unitas Durat Palatinatus Cuiaviano-Pomeraniensis. Wręczenie wyróżnienia dla pani Heleny jest kontynuacją akcji honorowania stuletnich mieszkańców regionu z okazji ubiegłorocznej setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
11:23, 09.08.2019
Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Kujawsko-Pomorskiem zrzesza pół tysiąca ratowników czuwających nad bezpieczeństwem wypoczywających w czasie wakacji nad jeziorami i rzekami. By wesprzeć wodne służby ratownicze w angażowaniu młodych ludzi do pracy w tym odpowiedzialnym zawodzie, Urząd Marszałkowski zorganizował w czwartek (8 sierpnia) spotkanie z przedstawicielami WOPR Województwa Kujawsko-Pomorskiego, regionalnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych, Zespołu Szkół Akademickich we Włocławku i organizacji harcerskich. W rozmowach uczestniczył marszałek Piotr Całbecki.
10:57, 09.08.2019
Nine Hills Festival w Chełmnie oraz koncerty w Szafarni, Kłóbce i Nieszawie to nasze propozycje na najbliższe weekendowe spotkanie z kulturą. "Etnoweekend w regionie: Festyn Rycerski w Wenecji i Podróże w czasie w Biskupinie".
11:25, 08.08.2019
Pięć dni w tygodniu w tradycyjnym gospodarstwie rolnym połączone z interesującymi, dostosowanymi do zainteresowań i potrzeb zajęciami – tak wygląda adresowany do niesamodzielnych osób starszych projekt „Opieka w zagrodzie”, realizowany przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego ze środków unijnych. Dziś (8 sierpnia) gospodarstwa w Komratowie i Wenecji (powiat żniński) odwiedzą przedstawiciele Komisji Europejskiej.
12:36, 07.08.2019
Znamy laureatów konkursu Dziedzictwo Wieków 2019 i fotki obiektów na renowację których przyznano nagrody. Gmina Miasta Chełmża, Jerzy Okoński, Dariusz Subocz oraz Anna Soborska-Zielińska i Marek Zieliński to laureaci tegorocznej edycji konkursu Dziedzictwo Wieków w ramach którego przyznajemy wyróżnienia za szczególne osiągnięcia w dziedzinie konserwacji i restauracji zabytków. Zwycięzcy otrzymają medale Hereditas Saeculorum podczas uroczystej gali inaugurującej wojewódzkie obchody Europejskich Dni Dziedzictwa, która odbędzie się 7 września w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu.
11:14, 07.08.2019
W niedzielę (11 sierpnia) rozpocznie się trzecia edycja Festiwalu Wisły. Tegoroczne święto odbędzie się w: Toruniu, Włocławku, Ciechocinku, Osieku nad Wisłą oraz Obrowie i będzie połączone z okolicznościową imprezą – Flisem Obojga Narodów na pamiątkę 450-lecia Unii Lubelskiej. Festiwal wspiera finansowo samorząd województwa kujawsko-pomorskiego.
15:37, 06.08.2019
Do 20 sierpnia trwają koordynowane przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju konsultacje społeczne Założeń do Umowy Partnerstwa na lata 2021-2027 (ZUP). Założenia są elementem prac nad Umową Partnerstwa na lata 2021-2027 (UP), która określi strategię wykorzystania funduszy europejskich w przyszłej perspektywie finansowej. Uwagi może składać każda osoba prywatna, a także jako przedstawiciel danej instytucji.
REKLAMA
© e-chelmno.pl | Prawa zastrzeżone