Zamknij
REKLAMA
REKLAMA
13:18, 22.10.2021
Przebieranie, manipulacja i miłosna intryga – jedna z ostatnich oper Mozarta zaprasza do Bydgoszczy. "Così fan tutte" pod kierownictwem muzycznym Dawida Runtza i w reżyserii Pawła Szkotaka to najbliższa premiera Opery Nova. Nie tylko miłośnicy opery i muzyki znajdą coś dla siebie. Instytucje kultury w najbliższy weekend przygotowały wiele wydarzeń, na które serdecznie zapraszamy.
13:13, 22.10.2021
Listopad nieodłącznie wiąże się z dumnym celebrowaniem Narodowego Święta Niepodległości. W naszym województwie udało się zbudować tradycję oficjalnych obchodów w połączeniu z rodzinnymi spotkaniami przy stole i serwowaną na nich gęsiną jako głównym daniem. Rozpoczynamy kampanię ,,Kujawsko-pomorska gęsina na świętego Marcina”.
1
13:01, 21.10.2021
Brał udział w tajnych kompletach, a po walkach na frontach II wojny światowej w szeregach korpusu pancernego poświęcił się nauce - profesor Wacław Roguski został uhonorowany najwyższym odznaczeniem w województwie - marszałkowskim złotym medalem Unitas Durat Palatinatus Cuiaviano-Pomeraniensis. Z kolei do grona rówieśników Niepodległej odznaczonych srebrnym medalem dołączyła Stefania Nowicka. Z seniorami spotkał się wicemarszałek Zbigniew Ostrowski.
1
10:54, 21.10.2021
,,Otwarte krajobrazy” to hasło tegorocznego Międzynarodowego Dnia Krajobrazu. Wydarzenia związane z tym dniem odbywają się w październiku w całej Polsce. W akcję włączyły się również parki krajobrazowe w Kujawsko-Pomorskiem, których pracownicy przygotowali z tej okazji spacery krajobrazowe, wykłady, wystawy fotografii i konkursy. Zapraszamy w teren!
09:08, 21.10.2021
Dziś (21 października) w Toruniu zbiera się Konwent Przewodniczących Sejmików. Transmisja online od godz. 9. Konwent Przewodniczących, pod przewodnictwem przewodniczącej sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego Elżbiety Piniewskiej, zbierze się w tej prezydencji po raz pierwszy.
14:36, 20.10.2021
Pasztety i kiełbasy, sery, syropy, powidła, galaretki, miody oraz sezonowe warzywa i owoce – te i wiele innych regionalnych przysmaków prosto od producentów z Kujaw i Pomorza można nabyć w sklepie internetowym www.lokalna-zywnosc.pl.
08:45, 20.10.2021
Mimo postępu medycyny nie udało się dotąd stworzyć substancji, która w pełni zastąpiłaby ludzką krew. Jutro (21 października) po raz dziesiąty w tym roku specjalny ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy, w którym można honorowo oddać krew, stanie na placu Teatralnym przed Urzędem Marszałkowskim w Toruniu. 
08:42, 20.10.2021
„Ludzi zdobywa się otwartym sercem, a nie zaciśniętą pięścią” – podkreślał ksiądz Jerzy Popiełuszko. Wczoraj (19 października), w 37. rocznicę męczeńskiej śmierci błogosławionego, marszałek Piotr Całbecki złożył w Górsku (powiat toruński) kwiaty pod pomnikiem upamiętniającym uprowadzenie kapelana Solidarności. W Toruniu hołd księdzu Popiełuszce złożył wicemarszałek Zbigniew Ostrowski. Wczoraj (18 października) we włocławskich uroczystościach udział wzięli członkowie zarządu województwa Aneta Jędrzejewska i Sławomir Kopyść.
09:30, 19.10.2021
W Toruniu rozpoczyna się dziś (19 października) Międzynarodowe Forum Ekonomii Społecznej, poświęcone nowym doświadczeniom i perspektywom tego segmentu gospodarki.
16:52, 18.10.2021
Wygrywają międzynarodowe olimpiady, zdobywają stypendia, a maturę zdają na sto procent – marszałek Piotr Całbecki, przewodnicząca sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego Elżbieta Piniewska oraz członek zarządu Sławomir Kopyść spotkali się dziś (18 października) z najlepszymi absolwentami kujawsko-pomorskich liceów. Przekazali im gratulacje i nagrody.
10:03, 18.10.2021
Trwa rozruch przygotowanego przez marszałkowski Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej (ROPS) dużego programu teleopieki domowej, którym obejmujemy 3 tysiące niesamodzielnych osób starszych. W systemie, którego sercem jest centrum operacyjne działające w kompleksie Toruńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, mamy już blisko ośmiuset seniorów. Wkrótce dołączy do nich m.in. pół tysiąca mieszkańców Bydgoszczy.
11:22, 16.10.2021
Ilona Dybicz jest nauczycielem z dwudziestosześcioletnim stażem pracy pedagogicznym i dyrektorem Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego dla Dziewcząt im. Polskich Olimpijczyków w Kruszwicy (powiat inowrocławski). W uznaniu zawodowych dokonań została 15 października uhonorowana tytułem Kujawsko-Pomorskiego Lidera Edukacji – najlepszego z najlepszych w tej profesji.
2
14:37, 15.10.2021
110. urodziny. obchodzić będzie wkrótce pani Elżbieta Rogala, mieszkająca w Chełmnie, oddana żona, dzielna wojenna matka, zaangażowana babcia i prababcia, najstarsza mieszkanka naszego województwa, świadek historii regionu. Życzenia urodzinowe dla pani Elżbiety można przesłać pocztą lub przekazać w internecie, na oficjalnym portalu facebookowym marszałka Piotra Całbeckiego, który jest inicjatorem akcji.
10:40, 15.10.2021
Dedykowane marszałkowskie programy inwestycyjne wspierają kujawsko-pomorskie miasta i gminy w budowie obiektów sportowych i rekreacyjnych. Wczoraj (14 października) w Urzędzie Marszałkowskim odbyła się doroczna ceremonia wręczenia umów dotacyjnych.
15:59, 14.10.2021
Świeża i lokalna żywność na wyciągnięcie ręki dla wszystkich mieszkańców Kujaw i Pomorza. Jutro (15 października) od godziny 13 będzie można zaopatrzyć się w najwyższej jakości towary pochodzące z regionalnych upraw i hodowli. Przed budynkiem Urzędu Marszałkowskiego szesnastu rolników i wytwórców żywności będzie sprzedawać warzywa, owoce, ryby, sery, przetwory i wędliny.