Zamknij
REKLAMA

REKLAMA
10:55, 17.01.2020
Najstarsza mieszkanka województwa i jedna z najstarszych Polek, włocławianka Kazimiera Koralewska, obchodziła w środę (15 stycznia) swoje 110. urodziny. Pani Kazimierze z okazji jubileuszu życzymy wszystkiego najlepszego. Najstarszym mieszkańcom województwa, którzy ukończyli setny rok życia wręczamy imienny medal Unitas Durat Palatinatus Cuiaviano-Pomeraniensis, najwyższe wojewódzkie odznaczenie. W związku z tym zapraszamy do kontaktu rodziny osób z województwa kujawsko-pomorskiego, które skończą sto lat, a także osób, powyżej setnego roku życia, którym do tej pory nie wręczyliśmy medalu. Prosimy o kontakt pod numerem telefonu 56 62 18 344.
13:07, 16.01.2020
Tradycyjnie, już po raz 27., nasz region uczestniczyć będzie w Międzynarodowych Targach Rolno-Spożywczych Grüne Woche (Zielony Tydzień) w Berlinie. Największe targi żywności, rolnictwa i ogrodnictwa odbędą się w dniach od 17 do 26 stycznia. Przez dziesięć dni na ponad stu tysiącach metrów kwadratowych powierzchni swoją ofertę przedstawi ponad półtora tysiąca wystawców z całego świata.
14:02, 14.01.2020
Ponad 120 litrów krwi zebraliśmy w 2019 roku w ramach comiesięcznej akcji przed Urzędem Marszałkowskim, którą organizujemy wspólnie z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy. Specjalny ambulans, w którym można oddać ten cenny lek w czwartek (16 stycznia) ponownie stanie przed gmachem urzędu przy placu Teatralnym w Toruniu.
11:23, 14.01.2020
Ruszył nabór wniosków do pierwszej edycji regionalnego konkursu Musejon - Kujawsko-Pomorskie Muzealne Wydarzenie Roku. Wybierzemy i nagrodzimy najlepsze projekty zrealizowane przez muzea w naszym regionie.
09:27, 14.01.2020
Odległość z Bydgoszczy i Torunia, stolic naszego regionu, do Pucka, w którym armia generała Hallera dokonała zaślubin Polski z morzem, to około 240 kilometrów. Z okazji stulecia powrotu Pomorza do wolnej Polski organizujemy bieg sztafetowy na trasie Bydgoszcz/Toruń – Puck. Do uczestnictwa zapraszamy drużyny biegowe. Zapisy
13:26, 12.01.2020
Dziesiąty Marszałkowski Bal Dobroczynny odbył się w sobotę (11 stycznia) w Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki w Toruniu. Dochód z imprezy trafi do czterech instytucji w regionie niosących pomoc ubogim i niepełnosprawnym: Domu Pomocy Społecznej w Chełmnie, Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży w Kamieniu Krajeńskim (powiat sępoleński), Hospicjum dla Dzieci „Nadzieja” w Toruniu i Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej dla Dziewcząt w Pniewitem (powiat chełmiński). Zbieraliśmy też pieniądze na rzecz misji niosących pomoc potrzebującym Angoli, Indonezji i Zambii.
11:10, 11.01.2020
Dziesiąty Marszałkowski Bal Dobroczynny odbędzie się w sobotę (11 stycznia) w Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki w Toruniu. Dochód z imprezy trafi do czterech instytucji w regionie niosących pomoc ubogim i niepełnosprawnym: Domu Pomocy Społecznej w Chełmnie, Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży w Kamieniu Krajeńskim (powiat sępoleński), Hospicjum dla Dzieci „Nadzieja” w Toruniu i Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej dla Dziewcząt w Pniewitem (powiat chełmiński). Zbieramy też pieniądze na rzecz misji niosących pomoc potrzebującym Angoli, Indonezji i Zambii.
10:58, 10.01.2020
100 lat temu Polska powróciła na Pomorze i Kujawy Zachodnie. W całym regionie oddajemy hołd bohaterom tamtego czasu, którzy wywalczyli niepodległość, a potem odbudowywali Rzeczpospolitą. W Toruniu na uroczystej wspólnej sesji zbierają się dziś (10 stycznia) sejmiki województw kujawsko-pomorskiego i pomorskiego. Wieczorem w Bydgoszczy galowy koncert symfoniczny. Nasze uroczystości objęte są Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości.
10:19, 10.01.2020
W niedzielę (12 stycznia) odbędzie się 28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku pieniądze zbieramy na zakup urządzeń medycznych służących diagnostyce i leczeniu zabiegowemu dzieci. W organizację akcji tradycyjnie włącza się Urząd Marszałkowski.
10:00, 09.01.2020
Znamy listę 1746 uczniów, którzy otrzymają stypendia w ramach trzech marszałkowskich programów edukacyjnych „Prymus Kujaw i Pomorza”, „Humaniści na start” oraz "Prymusi Zawodu Kujaw i Pomorza". Wysokość wsparcia dla najlepszych to nawet 500 złotych miesięcznie.
14:45, 08.01.2020
Blisko 5 milionów złotych znalazło się w puli środków, które zarząd województwa planuje przekazać organizacjom pozarządowym z regionu na realizację zadań publicznych w 2020 roku. Nabór wniosków w większości uruchomionych otwartych konkursów ofert trwa do 15 stycznia. Wnioski można składać za pomocą internetowego generatora.
11:02, 08.01.2020
Dziesiąty Marszałkowski Bal Dobroczynny odbędzie się w sobotę (11 stycznia) w Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki. Dochód z imprezy trafi do czterech instytucji w regionie niosących pomoc ubogim i niepełnosprawnym: Domu Pomocy Społecznej w Chełmnie, Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży w Kamieniu Krajeńskim (powiat sępoleński), Hospicjum dla Dzieci „Nadzieja” w Toruniu i Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej dla Dziewcząt w Pniewitem (powiat chełmiński). Zbieramy też pieniądze na rzecz misji niosących pomoc potrzebującym Angoli, Indonezji i Zambii. Szczegóły balu zaprezentowaliśmy podczas dzisiejszej (7 stycznia) konferencji prasowej.
18:00, 07.01.2020
W najbliższy piątek (10 stycznia) zapraszamy wszystkich mieszkańców naszego regionu do Pałacu Dąmbskich na wyjątkowe czytanie „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. Aktorzy Teatru Polskiego w Wilnie będą prezentowali utwór kresową polszczyzną od godziny 12 do 22. Wydarzenie odbędzie się w ramach obchodów setnej rocznicy powrotu Pomorza i Kujaw do Wolnej Polski.
10:40, 07.01.2020
W czwartek (9 stycznia) rusza drugi nabór wniosków w wojewódzkim projekcie „Aktywna Mama, aktywny Tata” wspierającym rodziny z małymi dziećmi w łączeniu aktywności zawodowej z opieką nad nimi. Pomoc w postaci wsparcia aktywizacyjnego i szkoleń oraz refundacji rocznych kosztów opieki nad maluchami do 3 roku życia – nawet 800 złotych miesięcznie w postaci voucherów na pokrycie kosztów żłobka lub wynagrodzenia niani – trafi do kolejnych pięciuset rodzin z regionu. Wnioski przyjmowane będą do 20 stycznia.
09:48, 07.01.2020
Jest jeszcze szansa na udział w darmowych szkoleniach z przyzagrodowego chowu gęsi. Do 15 stycznia trwa nabór wniosków. Spotkania ze specjalistami, którzy wytłumaczą jak założyć i prowadzić własną hodowlę, kierujemy do rolników poszukujących alternatywnego dochodu dla swoich gospodarstw. Szkolenia organizujemy w ramach dorocznej kampanii Kujawsko-pomorska gęsina na świętego Marcina.
REKLAMA
© e-chelmno.pl | Prawa zastrzeżone