Zamknij
REKLAMA

Weekend z kulturą - propozycje z regionu

15.56, 20.01.2023 . Aktualizacja: 15.57, 20.01.2023
Skomentuj
REKLAMA

Kulturalnym wydarzeniem nadchodzącego weekendu będzie piątkowa (20 stycznia) premiera w Kujawsko-Pomorskim Teatrze Muzycznym w Toruniu. „Paryski wieczór” przeniesie nas do stolicy Francji. Zapraszamy również do pozostałych marszałkowskich instytucji kultury.

 

Scena toruńskiego Teatru Muzycznego zamieni się w paryskie ulice, gdzie będziemy mogli poczuć się jak w sercu Francji. Podczas przedstawienia, wyreżyserowanego przez Tomasza Valldala-Czarneckiego, usłyszymy utwory Aznavoura, Brela, Bécauda oraz bardziej współczesne kompozycje Zaz, Pink Martini i Yvesa Montanda. Za aranżacje muzyczne odpowiada Ignacy Wiśniewski.

 

Więcej szczegółów na stronie teatru

 

W najbliższą niedzielę (22 stycznia) w Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy Chór Akademicki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego świętować będzie jubileusz 50-lecia. Pod batutą Benedykta Odya oraz Bernarda Mendlika Orkiestra Kameralna Capella Bydgostiensis wraz z Chórem Akademickim wykonają Mszę G-dur Franza Schuberta i utwory a cappella. Solistami wieczoru będą: Anna Wilk (sopran), Krzysztof Zimny (tenor), Damian Wilma (bas), Adam Skrętny (gitara) oraz Jacek Szczepański (fortepian).

 

Bilety dostępne na stronie

 

Na deskach Opery Nova w Bydgoszczy przez trzy dni (20-22 stycznia) grany będzie „Straszny dwór”. Pod kierownictwem muzycznym Piotra Wajraka wystąpią soliści, chór, balet i orkiestra Opery. Utwór w czterech aktach skomponował Stanisław Moniuszko.

 

Informacje na stronie.

 

W teatrze im. Wilama Horzycy w najbliższy weekend spektakl „Pola Negri. Fabryka snów” , opowieść o aktorce z polskiej prowincji, która osiągnęła światowy sukces. To także historia narodzin show-biznesu. Przedstawienie z muzyką na żywo, skomponowaną przez Macieja Partykę, oscylującą wokół jazzu lat 20., swingu i współczesnego popu, zaskoczy ponadczasowością i uniwersalnością. Na deskach toruńskiego teatru również „Antygona w Nowym Jorku” w reżyserii Macieja Marczewskiego. To błyskotliwa i poruszająca tragikomedia o społecznym wykluczeniu oraz niezbywalnym prawie do walki o swoją tożsamość i godność.

 

Kujawsko-Pomorski Teatr Muzyczny w Toruniu, Filharmonia Pomorska w Bydgoszczy, Opera Nova w Bydgoszczy oraz Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu są instytucjami kultury samorządu województwa.

 

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego 

(.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%