Zamknij
REKLAMA

Weekend z kulturą - propozycje z okolic

17.42, 25.11.2022 . Aktualizacja: 17.43, 25.11.2022
Skomentuj
REKLAMA

Zbliżający się weekend zapowiada się interesująco. W andrzejkowy nastrój wprowadzą nas wydarzenia na które zapraszają marszałkowskie instytucje kultury. Możemy przenieść się do wnętrza starego dworku z przełomu XIX i XX wieku, w fantastyczny świat Alicji z Krainy Czarów, czy uczestniczyć w wokalnych zmaganiach. Nikt nie powinien narzekać na nudę.

 

Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu zaprasza na „Wiśniowy Sad”, spektakl wyreżyserowany przez Łukasza Kosa, który swoją premierę miał w zeszłym tygodniu. Toruńska scena skłaniając się ku rodzicom i opiekunom oferuje zajęcia dla pociech w ramach akcji „Z dzieckiem do teatru”. Już w najbliższą niedzielę (27 listopada) w trakcie trwania spektaklu animatorzy i pedagodzy poprowadzą kreatywne warsztaty dla dzieci poświęcone zapachom, rozwijające zmysł węchu. Najmłodsi pod okiem animatorów przygotują własne kompozycje.

Szczegóły akcji na stronie teatru.

 

Bydgoska Filharmonia Pomorska zaprasza w piątkowy wieczór (25 listopada) na Altówkę w roli głównej.  Pod batutą José Maria Florêncio Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Pomorskiej wykona koncert na altówkę Grażyny Bacewicz, suity z baletu „Estancias” i „Panambi” Alberto Ginastery oraz uwerturę koncertową „Hebrydy” Felixa Mendelssohna. Partie solowe zagra altowiolistka urodzona w Szanghaju – Peijun Xu.

Więcej informacji na stronie filharmonii.

 

Nadal można nabyć bilety na weekendowe przedstawienia „Alicji w krainie czarów”. Opera Nova w Bydgoszczy 25, 26 i 27 listopada zaprasza na swój najnowszy balet, gdzie za choreografię odpowiada Robert Bondara.

Informacje stronie opery.

 

Popularnych piosenek z repertuaru zespołów takich jak Perfect, Manaam czy Bajm możemy posłuchać w toruńskim Teatrze Muzycznym w piątek (25 listopada). Na deskach teatru zagrana zostanie komedia „Zbrodnia i karaoke”, której akcja osadzona jest w kabaretowych oparach absurdu.

Bilety dostępne na stronie teatru.

 

0 pozostałych propozycjach marszałkowskich instytucjach kultury

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

(.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%