Zamknij
REKLAMA

Spotkanie z burmistrzem Ciechocinka

14.52, 22.11.2022 . Aktualizacja: 14.53, 22.11.2022
Skomentuj
REKLAMA

Marszałek Piotr Całbecki i członek zarządu województwa Sławomir Kopyść spotkali się w miniony piątek (18 listopada) w Urzędzie Marszałkowskim z burmistrzem Ciechocinka Jarosławem Jucewiczem. Rozmawiano o działaniach na rzecz rozwoju miasta i współpracy samorządu miejskiego z marszałkowską spółką Uzdrowisko Ciechocinek, która administruje m.in. ciechocińskimi tężniami.

 

- Zależy nam, by marka Ciechocinek stała się top marką europejskiego kurortu – mówi  marszałek Piotr Całbecki. Gospodarz złożył naszemu gościowi gratulacje w związku z niedawnym wyborem na urząd burmistrza i życzył sukcesów w wypełnianiu mandatu.    

 

Podczas spotkania nakreślono m.in. plan działań dotyczących rewitalizacji nieczynnego od wielu lat, a wcześniej stanowiącego jedną z lokalnych atrakcji, ciechocińskiego basenu solankowego. Sprawa nie jest prosta, bo obiekt pozostaje obecnie w prywatnych rękach. Ze względu na wagę problemu marszałek Piotr Całbecki zaproponował, by w tej sprawie doszło wkrótce do spotkania z posłami na Sejm i przedstawicielami rządu.   

 

Wśród poruszanych tematów znalazły się także m.in. rozbudowa ścieżek rowerowych łączących Ciechocinek z Toruniem i Włocławkiem, przywrócenie połączeń kolejowych do Ciechocinka, a także ekologiczne systemy grzewcze i ekologiczny transport publiczny, które powinny radykalnie poprawić stan powietrza w Perle Kujaw. Członek zarządu województwa Sławomir Kopyść podkreślił, że istotne jest tu planowanie działań obliczonych na wiele lat.

 

Burmistrz Jarosław Jucewicz podziękował marszałkowi województwa za dostrzeganie potrzeb Ciechocinka i to, że znajdzie ono wyraz w dokumentach dotyczących planowania wydatkowania środków europejskich dla naszego województwa perspektywy 2021-2027.   

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%