Zamknij
REKLAMA

Harcerska Baza Przygody we Włocławku

19.29, 24.09.2022 . Aktualizacja: 19.29, 24.09.2022
Skomentuj
REKLAMA

Marszałek Piotr Całbecki był dziś (24 września) gościem Chorągwi Kujawsko-Pomorskiej Związku Harcerstwa Polskiego w nowo otwartej Bazie Przygody we Włocławku, która jest adresowanym do lokalnej społeczności – konkretnie do najmłodszych jej członków i rodzin z dziećmi - dziennym ośrodkiem wsparcia społecznego. Baza Przygody powstała dzięki środkom naszego Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020.

 

- Harcerski model wychowawczy i harcerskie formy pracy z młodzieżą zawsze się sprawdzają. Interesujące zagospodarowanie czasu wolnego, współzawodnictwo, idea służby – nikt nie wymyślił dotąd niczego lepszego! Nie mam wątpliwości, że także Baza Przygody, która powstała w odpowiedzi na zapotrzebowanie społeczne,  świetnie spełni swoją rolę – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.

 

Ośrodek, który prowadził będzie Hufiec ZHP Włocławek, powstał w zaadaptowanym w toku kapitalnego remontu budynku należącym wcześniej do samorządu miejskiego. Za 2 600 tys. złotych przeprowadzono tu kompleksową przebudowę i modernizację, dostosowując obiekt do potrzeb nowo powołanej placówki i do obowiązujących standardów.

 

Podczas dzisiejszego spotkania z harcerzami gospodarz województwa przekazał kierownictwu chorągwi umowę dotyczącą sfinansowania ze środków naszego RPO rozbudowy i modernizacji należącego do ZHP ośrodka edukacji ekologicznej w Białej w powiecie tucholskim. W ramach wartego 6 600 tys. złotych przedsięwzięcia m.in. zbudowany zostanie nowy budynek z przeznaczeniem na kuchnię i stołówkę, a istniejąca infrastruktura placówki zostanie wyremontowana i zmodernizowana. Wsparcie RPO wyniesie prawie połowę wartości inwestycji.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%