W Warszawie na stadionie Legi Warszawa odbył się ogólnopolski festiwal „football3 Global Goals dla pokoju” z udziałem 184 chłopców i dziewczynek, 33 nauczycielek i nauczycieli i 75 wolontariuszy. Była też liczna ekipa z gminy Unisław reprezentacje ze szkół: z Grzybna, Kokocka i Unisławia.
- Za nami niesamowite emocje i super zabawa – mówi Mariusz Krzemiński, jeden z organizatorów wydarzenia, prowadzący imprezę.- Festiwal był zorganizowany pod hasłem “Global Goals dla pokoju”. Nasze spotkanie wszystkich, którzy w Polsce „trenują bycie dobrym” było niesamowite. Już od dawna bardzo chcieliśmy się zobaczyć i spędzić ze sobą czas, zdobywać i przekazywać nasze super moce czyli: empatię, szacunek, współpracę, odpowiedzialność, równość, uczciwość, optymizm i przyjaźń. Działo się bardzo dużo poza rozgrywkami, pokazy, freestyle, zabawy, rozrywka i wiele atrakcji.
Ze Szkoły Podstawowej w Kokocku w festiwalu w Warszawie udział brali: Patrycja Płuciennik, Lena Palmowska, Antonina Wnęk, Miłosz Winiarski, Wojciech Oświeciński, Franciszek Tomaszewski i Miłosz Górski. Opiekunem grupy była Hanna Recka.
Agnieszka Gworek, Filip Kowalski, Mają Heydrich, Franciszek Myszak, Igor Stanisławski, Hanna Belzyt to uczniowie Szkoły Podstawowej w Unisławiu, który zagrali i bawili się na stadionie Legii pod opieką Mariusza Jakubowskiego.
Uczniowie Szkoły Podstawowej w Grzybnie: Hanna Gurgul, Lena Czosnek, Nicola Jaworska, Michał Treider Patryk Jasiński, Jan Mądrzejewski byli pod opieką Julity Berg.
W Warszawie przy organizacji festiwalu zaangażowani byli wolontariusze Aleksandra Zakrzewska, Kasia Sawina, Amelia Kościelna, Wojciech Patek, Michał Kluska i Antoni Kluska.
Gościem VIP festiwalu była dyrektor Szkoły Podstawowej w Grzybnie Alicja Adryan, udział brała też Beata Krzemińska, międzynarodowy trener i menager programu fotoball3.
Każdy uczestnik wrócił do domu z medalem, ubrany w odzież sportową adidasa, a do każdej szkoły trafił komplet piłek.
FAIR PLAY Program jest międzynarodowym projektem edukacyjno-społecznym. Używamy grywalizacji, metody football3 i wolontariatu sportowego do rozwijania postaw FAIR PLAY opartych na empatii, szacunku i współpracy oraz promocji Celów Zrównoważonego Rozwoju. Football3 to autorski program gry w piłkę nożną, który wykorzystywany jest przez 120 organizacji w 80 krajach całego świata, rozwijający szacunek do innych, empatię, współpracę w grupie i uczący zasad Fair Play.
W naszym województwie jedynym ośrodkiem Programu Fair Play jest Szkoła Podstawowa w Grzybnie ( klasy I, II i III) oraz dwie dodatkowe lokalizacje w Szkole Podstawowej w Kokocku (klasa I) i Zespole Szkół w Unisławiu (klasa III). Projekt był też wcześniej realizowany w Placówce Opiekuńczo – Wychowawczej w Unisławiu. Bierze w nim udział łącznie około 70 uczniów. Poza regularnymi zajęciami z uczniami klas pierwszych, drugich i trzecich to też organizacja turniejów Football3 & Global Goals i akcje dobra w tym wiele charytatywnych.
Materiał: Beata Krzemińska
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu e-chelmno.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz