Zamknij
REKLAMA

Kultura na wakacje - zapraszamy!

10:04, 24.06.2022 | .
Skomentuj
REKLAMA

Dzieci i młodzież w Kujawsko-Pomorskiem nie będą narzekać na nudę. Marszałkowskie instytucje kultury przygotowały specjalną ofertę na lato. Warsztaty, zajęcia plastyczne, koncerty – to tylko niektóre propozycje na kreatywne i atrakcyjne spędzenie tego czasu w mieście.

 

Lato z pędzlem w toruńskiej Galerii i Ośrodku Twórczości Plastycznej Dziecka

Wiedza o tym, jak powstają animacje, jak je tworzyć posługując się programami multimedialnymi i inne ciekawostki czekają na uczestników warsztatów multimedialnych. Galeria organizuje także cotygodniowe zajęcia plastyczne i warsztaty tematyczne. Miłośników prac plastycznych zapraszamy na wakacyjne wtorki i czwartki oraz zajęcia rysunku.

 

Różne oblicza aktorstwa i fotografii w WOAK

Miłośnicy teatru, filmu i fotografii będą usatysfakcjonowani wakacyjną ofertą Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Toruniu. Zapisy na zajęcia trwają. W programie: warsztaty teatru lalekwarsztaty teatralno-filmowewarsztaty twórczefotograficzne, oraz zajęcia poświęcone świadomej pracy z ciałem jako źródłem dźwięku.  WOAK oferuje również bezpłatne polsko-ukraińskie półkolonie artystyczne. Szczegóły na stronie.

 

Pośpiewacie w bydgoskim KPCK

Amatorów śpiewu zachęcamy do udziału w zajęciach emisji głosu i konsultacjach wokalnych pod czujnym okiem profesjonalistów. Śpiew w jedno i wielogłosie, zajęcia w zespole – to tylko niektóre części programu wakacyjnych warsztatów wokalnych organizowanych przez Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy. Informacje na stronie.

 

Lepiej poznacie Chopina

Ośrodek Chopinowski w Szafarni zachęca do udziału w letnim cyklu koncertów z Chopinem. W wakacje, co tydzień, w niedzielę, posłuchać można artystów. Plan koncertów dostępny na stronie. Najbliższy występ 3 lipca.

 

Podróże w czasie w toruńskim etnografiku

Muzeum Etnograficzne im. Marii Znamierowskiej-Prüfferowej w Toruniu latem zaprasza do wspólnych podróży w czasie oraz udziału w cyklicznych zajęciach Etnoigraszki i Etnowyprawki. Zbliżające się wakacje to doskonała okazja do wspólnego śpiewania w Parku Etnograficznym, 21 lipca (czwartek) kolejne spotkanie z cyklu „Żywot pieśni, pieśni żywota”. W każdy piątek lipca i sierpnia Park Etnograficzny w Toruniu można zwiedzić z przewodnikiem, zaś w soboty w Olenderskim Parku w Nieszawce można skorzystać z bezpłatnego oprowadzania. Szczegóły na stronie.

 

Urząd Marszałkowski jest organem prowadzącym dla 16 instytucji kultury w województwie kujawsko-pomorskim. Poza wymienionymi powyżej, są to również:

Filharmonia Pomorska im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy

Galeria Sztuki „Wozownia” w Toruniu

Muzeum Archeologiczne w Biskupinie 

Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku 

Opera „NOVA” w Bydgoszczy 

Pałac Lubostroń w Lubostroniu

Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu 

Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Książnica Kopernikańska w Toruniu

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. dr Witolda Bełzy w Bydgoszczy

Kujawsko-Pomorski Teatr Muzyczny w Toruniu

Kujawsko-Pomorskie Centrum Dziedzictwa w Toruniu.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%