Zamknij
REKLAMA

Wspieramy aktywizację osób 65+

10:00, 24.06.2022 | .
Skomentuj
REKLAMA

Z myślą o seniorach samorząd województwa przyznał wsparcie na realizację 23 imprez rekreacyjnych, zajęć aktywności fizycznej, wyjazdów i spotkań integrujących starsze pokolenie z młodszym. Na zadania publiczne realizowane przez organizacje pozarządowe trafiło w tym roku 90 tysięcy złotych.

 

 - Seniorzy stanowią dziś coraz liczniejszą grupę społeczną. Wielu z nich pragnie nadal prowadzić aktywny tryb życia, poszukuje oferty rekreacyjnej i kulturalnej dostosowanej do swoich potrzeb i możliwości. Przedsięwzięcia i działania podejmowane przez organizacje pozarządowe są wartościową odpowiedzią na oczekiwania starszego pokolenia, sprzyjają integracji z młodymi – mówi marszałek Piotr Całbecki.

 

 W tym roku samorząd województwa przekazał łącznie 90 tysięcy złotych, które trafią na realizacje 23 imprez rekreacyjnych, spotkań i zajęć edukacyjnych przygotowanych z myślą o osobach starszych. Wśród organizacji, które otrzymały środki na realizację wspomnianych przedsięwzięć są między innymi Fundacja Arka z Bydgoszczy, Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Wsi Pruskie (powiat świecki), Fundacja Caietanus z Włocławka czy Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Brzuze (powiat rypiński).

 

Lista dofinansowanych projektów

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%