Zamknij
REKLAMA

O Azji w Toruniu

10:17, 19.05.2022 | .
Skomentuj
REKLAMA

Już po raz dziewiąty liczne grono zainteresowanych tematem Azji – zarówno zawodowo, jak i prywatnie – spotka się w Toruniu podczas Międzynarodowego Kongresu Azjatyckiego (18-20 maja), jednego z najważniejszych w Europie Środkowej wydarzeń poświęconych państwom Azji w wymiarze politycznym, społecznym, gospodarczym, biznesowym i kulturowym. 

Gościem honorowym jest Królestwo Tajlandii. Podczas uroczystej gali otwarcia samorząd województwa będzie reprezentował wicemarszałek Zbigniew Ostrowski.

 

Do naszego regionu przybędą naukowcy reprezentujący takie dziedziny jak politologia, socjologia, historia, ekonomia, kulturoznawstwo, religioznawstwo, prawo i filologie. Oprócz badaczy w spotkaniach wezmą udział również dyplomaci, przedsiębiorcy oraz osoby zawodowo promujące atrakcyjność inwestycyjną krajów azjatyckich.

Więcej informacji o kongresie i program na stronie kongresu

 

Wczoraj (18 maja) przedsiębiorcy, przedstawiciele samorządów i osoby profesjonalnie zajmujące się promocją inwestycyjną spotkali się w Urzędzie Marszałkowskim na panelu poświęconym współpracy pomiędzy Polską a Tajlandią. W dyskusji wziął udział wicemarszałek Zbigniew Ostrowski.

 

Uzupełnieniem głównego programu kongresu były dwie imprezy towarzyszące – obie otwarte dla mieszkańców i turystów odwiedzających Toruń. Wczoraj (18 maja) w Dworze Artusa odbyły się Dzień Tajlandii i Dzień Azerbejdżanu. Dla uczestników przewidziano degustacje potraw tajskich, pokazy masażu, prezentacje filmów, wystawy zdjęć i książek.

 

Wydarzenie jest organizowane pod honorowym patronatem marszałka Piotra Całbeckiego.

 

Departament Współpracy Zagranicznej i Rozwoju Gospodarczego

oraz Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%