Małgorzata i Zbigniew Augustynowie z powiatu wąbrzeskiego oraz Małgorzata i Artur Saganowscy (powiat bydgoski) to zwycięzcy tegorocznego konkursu Agricola – Syn Ziemi dla przedsiębiorczych i aktywnych społecznie rolników. Laureaci otrzymają okolicznościowe statuetki oraz nagrody pieniężne w wysokości do 10 tysięcy złotych.
- Agricola Syn Ziemi konkurs, w którym wybieramy wyróżniających się rolników, promując jednocześnie nowoczesne metody gospodarowania na wsi. Rolnictwo to element naszej regionalnej kultury i połączenie tradycji ze współczesnością – zauważa marszałek Piotr Całbecki.
Organizatorem wydarzenia jest Urząd Marszałkowski we współpracy z Kujawsko-Pomorską Izbą Rolniczą. W konkursie wyróżniamy najbardziej przedsiębiorczych i aktywnych społecznie rolników z Kujaw i Pomorza, którzy uzyskują wysokie wyniki w produkcji rolnej, w codziennej pracy na roli i w gospodarstwie wykorzystują nowoczesne technologie, przestrzegają zasad ochrony środowiska, a także działają na rzecz społeczności wiejskiej.
W tegorocznej, piątej już, edycji konkursu wyłoniliśmy 27 kandydatów, spośród których kapituła wybrała 6 laureatów.
Nagrody przyznano w dwóch kategoriach:
- rolnictwo tradycyjne:
I miejsce – Małgorzata i Zbigniew Augustynowie (powiat wąbrzeski),
II miejsce – Karol Janiszewski ( powiat lipnowski),
III miejsce – Kazimierz Zabłocki (powiat żniński).
- innowacje w rolnictwie:
I miejsce – Małgorzata i Artur Saganowscy (powiat bydgoski),
II miejsce – Danuta i Sławomir Jabłońscy (powiat toruński),
III miejsce – Dariusz Głowacki (powiat żniński).
Kandydatów do konkursu zgłaszają samorządy terytorialne, związki i organizacje społeczno-zawodowe rolników, Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego oraz organizacje pozarządowe.
Więcej informacji na temat laureatów konkursu.
Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu e-chelmno.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz