Zamknij

Wyróżnimy najlepszych terapeutów zajęciowych

10:07, 17.06.2020 Aktualizacja: 10:07, 17.06.2020
Skomentuj

Najskuteczniejsi, najbardziej zaangażowani, dochowujący w pracy najwyższych standardów etycznych i zawodowych specjaliści terapii zajęciowej zostaną w tym roku po raz drugi uhonorowani specjalnymi nagrodami zarządu województwa. Do zgłaszania kandydatów zapraszamy podmioty prowadzące placówki integracji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych, pomocy społecznej, oświatowe i służby zdrowia oraz organizacje pozarządowe i instytucje pomocowe kościołów i związków wyznaniowych. Przyznamy 7 nagród finansowych po 3 tysiące złotych.

- Zawód terapeuty zajęciowego – stosunkowo młody, uważany za zawód przyszłości -  to jedna z tych profesji, na przedstawicieli których zapotrzebowanie stale rośnie, co jest związane m.in. z trendami demograficznymi. Chcemy podkreślić jego społeczną wagę. Zależy nam, żeby najlepsi specjaliści, których fachowość i postawa wobec podopiecznych budzą najwyższy szacunek, stawali się wzorem dla środowiska, w tym przede wszystkim młodych adeptów – mówi marszałek Piotr Całbecki.  

Terapia zajęciowa to rodzaj terapii uaktywniającej polegający na podejmowaniu przez pacjenta określonych działań pod kierunkiem i opieką terapeuty. Jest powszechnie wykorzystywana m.in. w warsztatach terapii zajęciowej i domach pomocy społecznej. Pacjentami są osoby niepełnosprawne i seniorzy. Celem jest szeroko rozumiana rehabilitacja - w odniesieniu zarówno do ciała, jak sfery psychicznej i społecznej – oraz samodzielność podopiecznych. 

  Szczegółowe informacje o konkursie, regulamin i formularze

 

Na zgłoszenia czekamy do 30 czerwca. Rozstrzygnięcie konkursu w październiku, z okazji Światowego Dnia Terapii Zajęciowej.

 

Personel domów pomocy społecznej, obok pracowników zakładów opiekuńczo-leczniczych, schronisk dla bezdomnych, noclegowni oraz Komendy Wojewódzkiej Policji i Komendy Wojewódzkiej Straży Pożarnej, został objęty wsparciem w ramach marszałkowskiego pakietu antycovidowego. Wart 41 milionów złotych segment wsparcia usług społecznych to środki ochrony osobistej dla ponad 11 tysięcy osób oraz dodatkowe wynagrodzenie (1000 złotych brutto za maj, czerwiec i lipiec) dla blisko 5 tysięcy pracowników na pierwszej linii, a także zakup 10 tysięcy testów diagnostycznych dla personelu domów pomocy społecznej. Więcej w naszym materiale.

 

Czytaj także:

Wyróżnienia dla najlepszych terapeutów zajęciowych w 2019 roku

Terapeuta musi być cierpliwy. Rozmowa z Marią Świątkowską, terapeutką zajęciową w Domu Pomocy Społecznej w Toruniu, laureatką zeszłorocznego konkursu.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%