Zamknij
REKLAMA

Rozpoczynamy sezon turystyczny 2019

10:42, 26.04.2019 |
Skomentuj
REKLAMA

Już jutro - 27 kwietnia startuje turystyczny MegaWeekend, w ramach którego odbędą się rajdy piesze i rowerowe, biegi i spacery z przewodnikami, odkryjemy muzealne ciekawostki, zwiedzimy parki krajobrazowe i posmakujemy tradycyjnej kuchni. Konferencja otwierająca sezon turystyczny 2019 z udziałem mediów odbyła się dziś (25 kwietnia) w Olenderskim Parku Etnograficznym w Wielkiej Nieszawce (powiat toruński).

- Przed nami majówka i słoneczne dni, które warto spędzić aktywnie, z korzyścią dla ciała i ducha. Wśród atrakcji MegaWeekendu każdy znajdzie coś dla siebie. Bo warto! Bądźmy tam razem – zachęca marszałek Piotr Całbecki

 

Organizatorami MegaWeekendu są Urząd Marszałkowski oraz Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna. Do wspólnej prezentacji ofert wypoczynku i rekreacji podczas długiego majowego weekendu kolejny raz dołączyli partnerzy samorządowi i organizacje pozarządowe z całego regionu. Atrakcje turystyczne województwa promujemy razem jako „Konstelacje dobrych miejsc”.

W programie turystycznego MegaWeekendu znalazły się m.in. spacery z przewodnikami i warsztaty w parkach krajobrazowych, imprezy plenerowe w Wenecji, Bydgoszczy, Toruniu i Biskupinie, imprezy sportowe w Sypniewie, w Żninie, Koronowie i Grudziądzu, spacery połączone ze zwiedzaniem zabytków Chełmna, inauguracja Zielonego Targu w Tleniu, jarmarki: Natura w Polednie, Floriański w Żninie oraz Kazimierzowski – w Kowalu,  koncerty w Ciechocinku, Brodnicy i  Lubostroniu. Nie zabraknie też wydarzeń patriotycznych związanych z obchodami Święta Flagi Państwowej oraz rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

MEGAweekend w Kujawsko-Pomorskiem, czyli Inauguracja Sezonu Turystycznego 2019, odbywa się między 27 kwietnia a 5 maja.Informacje o wszystkich wydarzeniach dostępne są w serwisie internetowym www.inauguracja.kujawsko-pomorskie.travel.

 W ramach akcji zapraszamy do:

Biskupina (powiat żniński),
Bożejewiczek (powiat żniński),
Brodnicy,
Brześcia Kujawskiego (powiat włocławski),
Bydgoszczy,
Chełmna,
Ciechocinka (powiat aleksandrowski),
Golubia-Dobrzynia,
Grudziądza,
Inowrocławia,
Janowca Wielkopolskiego (powiat żniński)
Koronowa (powiat bydgoski),
Kowal (powiat włocławski)
Lubostronia (powiat żniński),
Łabiszyna (powiat żniński)
Mroczy (powiat nakielski),
Piły-Młyn (powiat tucholski),
Piwnice koło Torunia (powiat tucholski),
Poledna (gmina Bukowiec, powiat świecki),
Radzynia Chełmińskiego (powiat grudziądzki),
Rudy k. Górzna (powiat brodnicki),
Sypniewa (powiat sępoleński),
Szafarni (powiat golubsko-dobrzyński),
Świecia,
Świtu (powiat tucholski),
Tlenia (powiat świecki),
Torunia,
Tucholi,
Wenecji (powiat żniński),
Włocławka,
Żnina.

Spis wszystkich wydarzeń w załączniku.

Kampania realizowana jest w ramach projektu: „Edukacja społeczności zamieszkujących obszary chronione województwa kujawsko-pomorskiego: Lubię tu być… na zielonym!” współfinansowanego ze środków Programu Infrastruktura i Środowisko.

Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna

i Departament Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego

foto: Mikołaj Kuras.

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%