„Nowoczesne kształcenie zawodowe w powiecie chełmińskim-II” to kolejny z projektów dofinansowanych ze źródeł Unii Europejskiej, z którego w okresie wakacyjnym mogli skorzystać uczniowie ZS CKZ w Grubnie.
Kiedy piszemy o projektach, to warto docenić trud i zaangażowanie Włodarzy Powiatu oraz ich pracowników w pozyskanie środków zewnętrznych, z przeznaczeniem na wsparcie edukacji oraz rozwoju zawodowego zarówno uczniów jak i kadry. Bowiem to dopiero liczby mogą w pełni zobrazować wniesiony wkład.
Wartość realizowanych projektów z Europejskiego Funduszu Społecznego, które odbyły się w latach 2008 – 2020, to niebagatelna kwota 9 405 434,96 zł. Natomiast całkowita wartość pozyskanego dofinansowania w tym okresie to 8 570 204,98 zł.
Beneficjentami pozyskanych środków byli:
-Zespół Szkół nr 2 w Chełmnie, Zespół Szkół Centrum Kształcenia Zawodowego w Grubnie,
-Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Chełmnie,
-Zasadnicza Szkoła Zawodowa w Unisławiu,
-Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Chełmnie.
Pan Marcin Sowiński - koordynator ZS CKZ w Grubnie - biorący udział w przedsięwzięciu, w ten sposób opisuje jego przebieg:
W miesiącach wakacyjnych uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Zawodowego w Grubnie brali udział w stażach i praktykach zawodowych w ramach projektu „Nowoczesne Kształcenie zawodowe w powiecie chełmińskim – II” którego koordynatorem z ramienia szkoły jest Marcin Sowiński.
W stażach uczestniczyło 25 uczniów Technikum w zawodach: technik żywienia i usług gastronomicznych, technik architektury krajobrazu, technik mechatronik oraz technik rolnik.
Natomiast w praktykach zawodowych uczestniczyło 6 uczniów BranżowejSzkoły I st. w zawodach: kucharz oraz mechanik-operator pojazdów i maszyn rolniczych.
Uczniowie Technikum oraz Branżowej Szkoły I st. realizowali staże i praktyki u następujących pracodawców: Chlebem i Solą Lorbieccy, Restauracja Karczma Chełmińska, Agro-Sieć Sp. z o.o, Oaza Centrum Ogrodnicze, Konar. Zakładanie i projektowanie ogrodów w Świeciu, Rolnik Centrum Ogrodnicze w Świeciu, Elterm Chełmno, Auto Naprawa „Filipek”, Prywatne Gospodarstwo Rolne w Grubnie K. Madej, Hotel i Restauracja Vistula Świecie, Chata Smaków Żygląd, Gospodarstwo Rolne E. Ryba Przysiersk.
Każdy stażysta przed rozpoczęciem stażu został zaopatrzony w odzież roboczą oraz po zakończeniu stażu otrzymał stypendium stażowe i zwrot kosztów dojazdów.
Celem odbytych staży i praktyk zawodowych było doskonalenie umiejętności i podniesienie kwalifikacji zawodowych, a przede wszystkim zaznajomienie uczniów z pracą w rzeczywistych warunkach na stanowiskach pracy co wiąże się z lepszym przygotowaniem ich do wejścia na rynek pracy.
Wszyscy uczniowie podczas trwania staży i praktyk zdobyli nowe doświadczenia oraz nawiązali nowe znajomości.
Pragniemy podziękować wszystkim pracodawcom, którzy włączyli się do współpracy przy realizacji staży i praktyk i zachęcić do dalszej współpracy.
Przypomnijmy, że fundusze z tego samego projektu były wsparciem dla praktyk zawodowych uczniów dla ZS nr 2. Pisaliśmy o tym w artykule „Staż zawodowy to dobry start w przyszłej pracy. Młodzież z okolic dokształca się dzięki pozyskanym środkom unijnym”, który ukazał się 25.08 b.r.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz