Zamknij
REKLAMA
12:41, 23.07.2022

Dwanaścioro utalentowanych kujawsko-pomorskich artystów, którzy otrzymają stypendia marszałka województwa w dziedzinie twórczości artystycznej i promocji kultury. Wsparcie wynosi od 3 do 9 tysięcy złotych. Gala wręczenia nagród, z udziałem przewodniczącej sejmiku województwa Elżbiety Piniewskiej i marszałka Piotra Całbeckiego, odbyła się 22 lipca w Urzędzie Marszałkowskim.

 

- Poprzez wyróżnienie przedstawicieli różnych dziedzin kultury pragniemy pokazać bogactwo sztuki i docenić konkretnych ludzi, ich pasję, talent i poświęcenie. Od lat z dumą wspieramy naszych twórców, animatorów kultury i opiekunów zabytków w realizacji ich artystycznych projektów. To konkretne przedsięwzięcia artystyczne, które często by nie powstały, gdyby nie wsparcie samorządu województwa – mówił marszałek Piotr Całbecki.

 

- Łączy was to, że nie zgadzacie się na bylejakość, buntujecie się przeciwko normom, szukacie; cytując Juliusza Słowackiego, wiem też, że nas - zjadaczy chleba, chcecie w anioły przemienić. Cieszę się, że nagradzamy dziś właśnie takie osobowości – mówiła przewodnicząca sejmiku województwa Elżbieta Piniewska.

 

Lista stypendystów

 

Wojewódzkie stypendia artystyczne przyznawane dwa razy w roku to forma wsparcia finansowego udzielanego utalentowanym mieszkańcom regionu w różnym wieku. Są motywacją do podejmowania nowych wyzwań w sferze działalności artystycznej oraz pomagają realizować ciekawe projekty. Otrzymują je osoby zajmujące się twórczością artystyczną (między innymi w dziedzinie sztuki filmowej, rzeźby, plastyki, muzyki, literatury, teatru), upowszechnianiem kultury oraz opieką nad zabytkami.

 

Sześcioro tegorocznych stypendystów to muzycy, dwie osoby reprezentują sztuki plastyczne i wizualne, trzy są promotorami kultury, a jedna jest fotografem. 

 

W pierwszej tegorocznej edycji konkursu stypendialnego wyróżniliśmy dwanaścioro artystów. Więcej: Artyści ze stypendiami

 

Czytaj także:

Pasja do muzyki. Rozmowa z Zoją Gizą, uczennicą Zespołu Szkół Muzycznych im. Artura Rubinsteina, stypendystką marszałka województwa

Refleksje wyrzeźbione w drewnie. Rozmowa z Krzysztofem Mazurem, rzeźbiarzem, pracownikiem naukowym Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, tegorocznym stypendystą marszałka województwa.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

REKLAMA
Jeżeli Twój wizerunek przypadkowo znalazł się na tych fotografiach, a nie wyraziłeś na to zgody, prosimy zgłoś to na adres: [email protected]
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA