Zamknij
12:09, 31.12.2023

Na finał jubileuszowych obchodów rocznicy 790-lecia Miasta Chełmna przygotowano koncert "Kapeli Chełmińskiej", który odbył się 30.12.2023 w kinoteatrze Rondo. 

Artyści z wdziękiem świętowali wydanie swojej płyty, którą rozdawali publiczności. A w repertuarze jak zwykle zaprezentowano pieśni ludowe z okolic Ziemi Chełmińskiej oraz tradycyjne kolędy. Muzycy wypili z osobami zgromadzonymi na sali symboliczną lampkę szampana za pomyślność w Nowym 2024 Roku. 

Zespół z radością propaguje muzykę tradycyjną i prezentuje brzmienie dawnych instrumentów. Kapela Chełmińska świetnie potrafi ożywiać melodie naszych pradziadków. 

Świeżo wydana płyta powstała przy wsparciu Urzędu Miasta Chełmna. 

Fot: e-chelmno 

Jeżeli Twój wizerunek przypadkowo znalazł się na tych fotografiach, a nie wyraziłeś na to zgody, prosimy zgłoś to na adres: [email protected]

komentarz(1)

Marek Marek

0 0

Straszne tlumy

19:14, 31.12.2023
Odpowiedzi:0
Odpowiedz