Dziś rano, około godziny 7:25, na ul. Dworcowej w Chełmnie doszło do kolizji z udziałem dwóch samochodów osobowych oraz motocykla.
Ze wstępnych informacji wynika, że w zdarzeniu uczestniczyły trzy pojazdy, którymi podróżowali wyłącznie kierujący. Poszkodowany został 59-letni mężczyzna kierujący motocyklem. Na miejsce skierowano odpowiednie służby, które zabezpieczyły teren oraz wyjaśniały okoliczności zdarzenia.
Mimo odniesionych obrażeń motocyklista ostatecznie pozostał na miejscu zdarzenia. Pozostali uczestnicy kolizji nie wymagali pomocy medycznej.
Przyczyny i dokładny przebieg zdarzenia będą ustalane przez służby prowadzące czynności na miejscu. W czasie działań występowały utrudnienia w ruchu na ul. Dworcowej.
06 czerwca 2026 roku, o godzinie 07:41, strażacy z JRG zostali zadysponowani do interwencji w budynku mieszkalnym wielorodzinnym przy ulicy Marii Curie-Skłodowskiej w Chełmnie. Powodem zgłoszenia był silny wyciek wody z mieszkania znajdującego się na pierwszym piętrze.
Po przybyciu na miejsce zdarzenia, strażacy podjęli natychmiastowe działania w celu zabezpieczenia miejsca zdarzenia. Nie było informacji o tym, czy w środku znajdują się mieszkańcy lub czy ktoś jest poszkodowany. Na miejscu była również obecna policja.
Strażacy próbowali skontaktować się z mieszkańcami pukając do drzwi i nawołując, jednak nie uzyskali odpowiedzi. W trosce o szybkie zatrzymanie wycieku zakręcili główny zawór pionu instalacji ciepłej wody użytkowej.
Następnie jeden z ratowników, wyposażony w detektor wielogazowy AltAir, wszedł do mieszkania przez uchylone okno za pomocą drabiny przystawnej. Przeprowadzone pomiary nie wykazały obecności gazów szkodliwych. Wewnątrz mieszkania zauważono znaczne zalanie. Po dokładnym przeszukaniu pomieszczeń nie znaleziono żadnych osób.
Lokalizacja przecieku została potwierdzona. Po przyjeździe właściciela mieszkania, strażacy przekazali mu informacje o wykrytym uszkodzeniu — pękniętym wężyku przyłączeniowym będącym przyczyną zalania.
Zalanie spowodowało straty oszacowane na 35 tysięcy złotych. Po przekazaniu mieszkania właścicielowi i udzieleniu mu niezbędnych informacji, działania strażaków zostały zakończone.
Dzięki szybkiemu i skutecznemu działaniu straży pożarnej udało się zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu się wody oraz zabezpieczyć budynek przed poważniejszymi uszkodzeniami. Mieszkańcy mogą czuć się bezpieczniej wiedząc, że służby ratunkowe reagują natychmiastowo na takie sytuacje.
Fot: KP PSP Chełmno
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu e-chelmno.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz