Data uroczystego otwarcia Zakładu Aktywności Zawodowej nad Jeziorem Starogrodzkim jest nieprzypadkowa i przypadła w pierwszy dzień wiosny. Przejęta Pani Dyrektor - Katarzyna Lubańska celowo wybrała 21 marca, aby połączyć wydarzenie ze Światowym Dniem Osób z Zespołem Downa. Bo w tym ośrodku pracują osoby niepełnosprawne.
A po wykonanym remoncie powstało faktycznie miejsce wspaniałe, w którym rozwijać się będzie nowa działalność.
Podejmując decyzję, by dać w użyczenie ten obiekt Zakładowi Aktywności Zawodowej zrobiliśmy to z pełnym przekonaniem, że tak warto, że to jest ta ścieżka, którą należy rozwijać ten ośrodek. Rehabilitacja społeczna i zawodowa osób z niepełnosprawnościami jest tutaj priorytetem. Te osoby są osobami pracującymi dla mieszkańców, ale także dla gości i wiemy, że ten ośrodek już jest zajęty na okres wakacyjny - na sezon letni. To co ważne - on będzie służył przez cały rok naszym mieszkańcom. - mówił Burmistrz Artur Mikiewicz.
Po ponad dwóch latach od podjęcia decyzji można śmiało stwierdzić, że był to doskonały pomysł i przykład prężnej współpracy, zrozumienia i wzajemnego zaufania.
W tym wyjątkowym dniu Katarzyna Lubańska dziękowała osobom i instytucjom, które przyczyniły się do rozwoju ZAZ-u. A znalazły się wśród nich:
- Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki
- Burmistrz Miasta Chełmna Artur Mikiewicz
- Wójt Gminy Lisewo Jakub Kochowicz
- Krystyna Żejmo-Wysocka: Dyrektor Departamentu Spraw Społecznych i Zdrowia, Radna Miasta Torunia
- Zdzisław Gamański: Starostwo Chełmińskie
- Wójtowie Gmin: Chełmno, Stolno, Kijewo Królewskie, Unisław
- ZS CKZ w Grubnie - Dyrektor Dorota Żulewska
- Zbigniew Czerwiński
Zaproszeni goście serdecznie gratulowali przeprowadzonego remontu oraz życzyli rozwoju dla ZAZ i prężnej współpracy na rzecz powiatu.
Fot: e-chelmno
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu e-chelmno.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz